معاون علمی، فناوری رئیس جمهور در گفت وگو با بی دانلود؛

معیار ارزیابی شرکت های دانش بنیان تغییر می کند

معیار ارزیابی شرکت های دانش بنیان تغییر می کند

به گزارش بی دانلود، اصفهان معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور در ارتباط با معیار سنجش شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: در بخشنامه جدیدی که درحال تدوین است، ما شرکت را بواسطه داشتن محصول یا کالا نمی سنجیم، بلکه شرکت بماهو شرکت سنجیده می شود.روح الله دهقانی فیروزآبادی، در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به سوالی درباره ی میزان تسهیلات پرداختی به شرکت های دانش بنیانی که در حیطه فعالیت خود خدمات ارائه می دهند و ممکنست محصولی نداشته باشند، اظهار داشت: در سال آینده سازوکارهای مربوط به ارزیابی شرکت های دانش بنیان تغییر و ارتقاء پیدا می کند.

وی افزود: هم اکنون یک کارگروه خبره در معاونت علمی و فناوری با مشورت مجموعه شرکت های دانش بنیان هایی که در کشور وجود دارند، روی این مسئله کار می کنند.

دهقانی فیروزآبادی اضافه کرد: یک بخشنامه ارتقاء یافته و مدون برای ارزیابی شرکت های دانش بنیان درحال تدوین است که ان شاء الله زمانی که به تصویب شورای راهبری فناوری ها و محصولات دانش بنیان برسد، اجرائی می شود.

معاون علمی، فناوری، اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور در ارتباط با معیار سنجش شرکت های دانش بنیان تصریح کرد: در این بخشنامه، ما شرکت را بواسطه داشتن محصول یا کالا نمی سنجیم، بلکه شرکت بماهو شرکت سنجیده می شود. این شرکت است که دانش بنیان می شود؛ چه خدمت ارائه کند، چه محصول، و بعد از آن، تسهیلاتی که مقرر است به یک شرکت دانش بنیان ارائه شود نیز متناسب با فعالیت و گردش مالی آن شرکت خواهد بود. به عبارتی، یک شرکت به اندازه گردش مالی اش حمایت می گیرد، حالا چه خدمت عرضه نماید و چه محصول. امیدواریم با بهینه سازی ساز و کارها این مسئله حل شود.

منبع:

1401/12/07
13:15:00
0.0 از 5
469
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود