جزئیات فعالیتهای فضایی محققان در دانشگاه علم و صنعت

جزئیات فعالیتهای فضایی محققان در دانشگاه علم و صنعت

به گزارش بی دانلود، رئیس دانشگاه علم و صنعت از طراحی و ساخت ماهواره در این دانشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: علاوه بر آن به ساخت دو پلت فرم در حوزه فضایی دست یافتیم.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر انبیا در افتتاحیه بیست و یکمین کنفرانس انجمن هوا فضا ایران با تکیه بر این که امروزه هوا فضا مهم ترین عامل اقتدار ملی برای کشورها به حساب می آید، اضافه کرد: ازاین رو در دنیا صنعت هوا فضا به بخش راهبردی تبدیل گشته است چون که فضا یکی از شاخصهای قدرت در جهان است.
وی افزود: دستاوردهای محققان صنعت فضایی کشور در زمینه هایی چون طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره سبب خودباوری و قرار گرفتن کشور در تراز جهانی شود.
انبیا افزود: علاوه بر آن وجود ظرفیت هایی چون پهناوری سرزمین، موقعیت استراتژیک و ژئوپلتیک، قرار دادن ماهواره در مدار و بهره برداری از آن، وجود دانشگاه ها سبب شده تا توجه ویژه ای به دستاوردهای ایران در عرصه فضایی شود.
رئیس دانشگاه علم و صنعت ضمن اشاره به دستاوردهای این دانشگاه در حوزه فضایی اظهار داشت: این دانشگاه از سال ۸۶ وارد این عرصه شده و تابحال موفق به ساخت و پرتاب ماهواره های نوید و ظفر شده است.
وی از ساخت ۳ ماهواره در این دانشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: همینطور موفق به طراحی ۲ پلت فرم شدیم. ظرفیت های علمی این دانشگاه به این موارد محدود نمی شود بلکه ما همکاری هایی با سازمان فضایی و پژوهشگاه هوافضا داریم.
انبیا ادامه داد؛ وجود این توانمندی ها این نوید را می دهد که در صورت حمایت و برنامه جامع می توانیم به پیشرفت های بیشتری در این حوزه نائل شویم.
منبع:

1401/12/09
12:41:10
0.0 از 5
453
تگهای خبر: دانشگاه , طراحی , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود