راه اندازی صندوق سرمایه گذاری خصوصی برای کاهش وابستگی محصولات سلامت محور

راه اندازی صندوق سرمایه گذاری خصوصی برای کاهش وابستگی محصولات سلامت محور

به گزارش بی دانلود، صندوق سرمایه گذاری خصوصی (PE) در جهت کاهش وابستگی به واردات محصولات سلامت محور با امضای تفاهمنامه ۳ جانبه راه اندازی می شود.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی و بیمه مرکزی، قرارداد ۸ هزار میلیاردریالی برای تأسیس و تشکیل صندوق سرمایه گذاری خصوصی (PE) در جهت کاهش وابستگی به واردات محصولات سلامت محور امضا کرده اند.
در متن این موافقت نامه آمده است با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۱ با عنوان "سال تولید، اشتغال آفرین و دانش بنیان" و در جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان، به منظور همکاری مشترک در گسترش فرهنگ سرمایه گذاری و تأمین مالی کارآفرینی و فناوری برای توسعه سرمایه های انسانی، ترویج کارآفرینی و بهبود ظهور و بروز کسب و کارهای موفق و در جهت اجرایی سازی ماده ۷ آئین نامه پشتیبانی از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرینی در حوزه سلامت مصوبه هیئت وزیران در تیرماه سال ۱۴۰۱ با هدف سرمایه گذاری به منظور کاهش هزینه تمام شده نظام سلامت و کاهش وابستگی به واردات محصولات سلامت محور و همینطور اجرایی سازی تفاهمنامه مورخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ بین معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و بیمه مرکزی این موافقت نامه منعقد شده است.
مبحث موافقت نامه عبارت است: از همکاری در مورد سرمایه گذاری در تأسیس و تشکیل صندوق سرمایه گذاری خصوصی (PE) مبحث بند (۲۰) ماده (۱) قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران مصوب مجلس شورای اسلامی مورخ ۱۳۸۴/۰۹/۰۱ که دستورالعمل تأسیس آن مطابق ابلاغیه شماره ۱۲۰۲۰۱۱۵ سازمان بورس و اوراق بهادار مورخ ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ابلاغ گردیده است.
بر طبق این موافقت نامه عنوان نهاد سرمایه گذاری، "صندوق سرمایه گذاری خصوصی (PE)" است که میزان سرمایه گذاری آن ۸۰۰۰ میلیاردریال است که این رقم سرمایه کل شامل واحدهای سرمایه گذاری (۳۰ درصد ممتاز و ۷۰ درصد عادی) است. سهم ستاد زیست فناوری ۱۵۰۰ میلیاردریال، سهم بیمه مرکزی ۲۰۰۰ میلیاردریال، سهم صندوق نوآوری ۲۰۰۰ میلیاردریال و سهم سایر ۲۵۰۰۰ میلیاردریال است.
محورهای کلی همکاری به شرح ذیل است:
- همراهی در تهیه امیدنامه صندوق سرمایه گذاری به نحوی که تمرکز موضوعات سرمایه گذاری آن صندوق، شرکتهای فعال در حوزه های زیست فناوری، دارو و درمان های نوین (با اولویت طرح تولیدداروهای مشتق از پلاسما)، بهداشت و سلامت و سایر شرکت هایی که تولیدات یا خدمات آنها زمینه کاهش هزینه تمام شده نظام سلامت و کاهش وابستگی به واردات محصولات سلامت محور را شامل می شود.
- همراهی در معرفی طرح های سرمایه گذاری فناورانه دارای توجیه اقتصادی
- کمک به جذب سرمایه گذاران در جهت تشکیل صندوق سرمایه گذاری
- سرمایه گذاری در تشکیل صندوق سرمایه گذاری مذکور و تعهد به تکمیل وجود مطابق سازوکار ماده ۴ این موافقت نامه
گفتنی است: این موافقت نامه تا انتهای عمر صندوق سرمایه گذاری معتبر بوده و در صورت توافق همه اطراف فسخ می شود.
منبع:

1401/12/16
14:03:07
0.0 از 5
469
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود