پیشنهاد پژوهشگران برای دفاع از توسعه بیوتکنولوژی در کشور

پیشنهاد پژوهشگران برای دفاع از توسعه بیوتکنولوژی در کشور

به گزارش بی دانلود، مشاور عالی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی اظهار داشت: ما نیاز داریم تا درباب سهم بیوتکنولوژی از امنیت غذایی بررسی و مطالعه نماییم و نتایج آن برای آیندگان منتشر شود.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر اسکندر زند امروز در نشست قانون ایمنی زیستی که در حاشیه هفدهمین کنگره ملی و پنجمین کنگره بین المللی ژنتیک در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، با اعلان اینکه در طول تاریخ علم، علومی آمده اند ولی عده ای با مخالفت با آنها، از توسعه آن علوم جلوگیری کرده اند، اضافه کرد: این وضعیت درباب توسعه تعدادی از علوم در کشور ماه نیز رخ داده است.
وی، نانو فناوری را همچون این علومی دانست که در کشور توسعه یافته است و افزود: ولی در مقابل تعدادی از رشته ها وارد دست اندازهایی شده اند که باید این مساله لطمه شناسی شود.
زند با تأکید بر این که این موارد باید بررسی شوند و شاید در این راه دست هایی در کار است که ما حریف آنها نمی شویم، افزود: برای دفاع از هر موضوعی باید زبان خاص آنرا بلد باشیم؛ در جاهایی که نیاز به مذاکره با نمایندگان مجلس باشد، باید زبان سیاست بدانیم، برای مذاکره با سازمان برنامه و بودجه باید زبان اقتصادی بدانیم و برای مذاکره با حوزه وزارت علوم باید زبان علمی بدانیم.
مشاور عالی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با طرح این سوال که باید دید چه میزان از امنیت غذایی کشور وابسته به بیوتکنولوژی است، تصریح کرد: برای رسیدن به پاسخ مناسب نیاز است تا تمام اسناد سیاسی و اجتماعی کشورها بررسی شود و نتایج این بررسی ها مکتوب و منتشر شود تا آیندگان بدانند که ما در این عرصه چه کرده ایم.
منبع:

1401/12/17
14:15:42
0.0 از 5
419
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود