رییس جهاد دانشگاهی علوم پزشكی تهران خبر داد:

استارتاپ های دانشجویی حمایت می شوند

استارتاپ های دانشجویی حمایت می شوند

به گزارش بی دانلود، رئیس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران اظهار داشت: ایده ها و طرح های گروه ها، استارتاپ های دانشجویی و دانشگاهی که در امتداد کارهای این مجموعه باشند، مورد حمایت قرار می گیرند.به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر مسعود حبیبی، رئیس این واحد سازمانی اظهار داشت: جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران مرکزی به نام نوآوری و شتابدهی (منش) دارد. در این مرکز بستری فراهم نموده ایم تا گروه ها، استارتاپ های دانشجویی و دانشگاهی که طرح ها و ایده هایی در امتداد کارهای جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران دارند، مورد حمایت قرار بگیرند. عمده کارهای این مجموعه مربوط به مباحثی مانند زخم، ترمیم بافت و مراقبت از سالمندان است.

وی اضافه کرد: اگر چنانچه طرح های گروه ها و استارتاپ ها پذیرفته شود، اعضای آنها می توانند در مرکز منش مستقر شوند و از امکانات و لابراتوار های مجموعه ما بهره مند شوند. همین طور آنها می توانند ارتباط موثری با اعضای هیات علمی و گروههای پژوهشی این مرکز برقرار کنند و فرصتی نیز برای علمیاتی ساختن ایده هایشان بیابند و حتی بتوانند محصولات خودشان را به مرحله تجاری سازی برسانند.

وی گفت: هم اکنون بصورت رسمی یک استارتاپ و دو گروه پژوهشی و دانشجویی بصورت غیررسمی در این مرکز به فعالیت می پردازند. یکی از طرح های این استارتاپ طی یکسال گذشته از پیشرفت شایان توجهی برخوردار بوده و به زودی نیز محصول خودرا روانه بازار می کند. بتازگی نیز در برنامه ایده بازار سلامت سه شرکت استارتاپی پذیرفته شده اند که در مرکز منش این مجموعه مستقر خواهند شد.

دکترحبیبی عنوان کرد: هدف اصلی ما در این مرکز فرهنگ سازی و جریان سازی است و بدین منظور کارگاه های آموزشی مختلفی برگزار می نماییم. نگاه اعضای هیات علمی این مرکز نیز در دو سال اخیر تنها انجام کارهای پژوهشی و تولید مقاله نیست. آنها علاوه بر داشتن مقاله و نگاه علمی به موضوع، پژوهش های کاربردی انجام می دهند تا مردم جامعه نیز بتوانند از محصولات شان بهره مند شوند. چنین نگاهی در بین اعضای هیات علمی این مجموعه بسیار باارزش است. تلاش داریم چنین دیدگاهی را نیز در سطح دانشجویان و دانشگاه های در رابطه با دانشگاه علوم پزشکی تهران هم تعمیم دهیم.

وی به برنامه های مرکز منش در سال ۱۴۰۲ اشاره نمود و اظهار داشت: درصدد هستیم مجوز نوآوری مرکز منش را نیز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت نماییم تا بتوانیم از ظرفیت های حمایتی این وزارتخانه برای حمایت بیشتر گروههای دانشجویی، دانشگاهی و استارتاپ ها بهره مند شویم. با اهمیت ترین تلاش مان در این مرکز ایجاد بستری مناسب برای خودباوری هرچه بیشتر جوانان و جامعه علمی کشور است.

منبع:

1402/01/18
19:27:21
0.0 از 5
464
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود