در گفت وگو با بی دانلود اعلام شد

جزئیات حمایت پارک فناوری دانشگاه تهران از شرکت های دانش بنیان

جزئیات حمایت پارک فناوری دانشگاه تهران از شرکت های دانش بنیان

به گزارش بی دانلود، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به اینکه هر چه تورم افزایش یابد، تأمین مواد خام اولیه برای تولید محصولات دانش بنیان افزایش خواهد یافت، اظهار داشت: ما به منظور پشتیبانی از شرکت ها، فضای پارک دانشگاه تهران را افزایش دادیم و تابحال حدود ۱۶۰۰ میلیارد تومان خدمات تسهیلات کم بهره و تضامین در اختیار شرکتهای دانش بنیان مستقر در پارک دانشگاه تهران قرار داده ایم.


دکتر علی اسدی در گفتگو با ایسنا، اظهار داشت: با عنایت به این که مقام معظم رهبری سال قبل را به نام سال "تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین" نامگذاری کردند، بر این اساس ما توسعه زیر ساخت بوم فناوری و نوآوری را به دو برابر ارتقاء دادیم که برای این منظور امکانات دانشکده ها و دانشکدگان و پردیس های دانشگاه تهران را فراخواندیم.
وی افزود: علاوه بر آن با همکاری سازمان های مختلفی خارج از دانشگاه حجم فضای فیزیکی پارک را به منظور استقرار شرکتهای فناور و دانش بنیان به دو برابر افزایش دادیم و به دنبال آن خدمات عرضه مشاوره توانمندسازی شرکتهای دانش بنیان را ساماندهی کردیم و الان مشاوره های تخصصی در حوزه هایی چون مالی، معاملاتی، بیمه و حقوقی به آنها عرضه می شود.
اسدی، برگزاری رویدادها را از دیگر اقدامات پارک دانشگاه تهران نام برد و خاطرنشان کرد: این رویدادها با هدف تجاری سازی محصولات شرکتهای دانش بنیان و عرضه تسهیلات برای صادرات این محصولات برگزار می گردد.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران تصریح کرد: همینطور درحال نهایی کردن شبکه ارتباط میان سرمایه گذاران و شرکتهای دانش بنیان هستیم. شرکتهای دانش بنیانی که محصولاتی را به تولید می رسانند و بار مالی کمتری دارند، سرمایه گذاران به این حوزه ها وارد شوند.
وی از ارائه یارانه تجاری سازی اطلاع داد و اظهار داشت: این تسهیلات با همکاری وزارت علوم برای پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان اعطا خواهد شد، ضمن آنکه تسهیلات کم بهره و تضامین از راه صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران به شرکت ها اختصاص می یابد.
اسدی ضمن اشاره به نقش صندوق های پژوهش و فناوری در توسعه اکوسیستم نوآوری با تکیه بر این که این صندوق ها می توانند نقش مهمی در جبران کمبود نقدینگی شرکتهای دانش بنیان داشته باشند، اضافه کرد: شرکتهای بزرگ در تأمین منابع مالی خود شاید چالشی نداشته باشند، ولی شرکتهای کوچک و نوپا که توانمندی تخصصی و فناورانه بالایی دارند، ولی توان مالی کمتری دارند، این صندوق ها می توانند ایفای نقش کنند.
وی خاطرنشان کرد: نقش صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران اینست که تسهیلات کم بهره ۱۲ درصد در اختیار شرکت ها قرار می دهد و مهم ترین آنها اینست که تضامین مورد نیاز شرکت ها را تأمین می کند.
رئیس پارک دانشگاه تهران افزود: همینطور اگر شرکتی در مناقصه ای برای انجام پروژه ای شرکت کرد، اگر کارفرما احتیاج به تضامین داشته باشد، این صندوق تضامین را صادر می کند که تابحال حدود ۱۶۰۰ میلیارد تومان خدمات تسهیلات کم بهره و تضامین در اختیار شرکتهای دانش بنیان مستقر در پارک دانشگاه تهران قرار داده است.
وی ضمن اشاره به افزایش تورم بر روند فعالیت شرکتهای دانش بنیان با تکیه بر این که این امر متاسفانه بسیار بر فعالیت شرکت ها اثرگذار است، تصریح کرد: این امر می طلبد که سرمایه خویش را در صندوق به چندین برابر متناسب با افزایش تورم ارتقاء دهیم.
اسدی تصریح کرد: هر چه تورم افزایش یابد، تأمین مواد خام اولیه برای تولید محصولات دانش بنیان افزایش خواهد یافت و نیاز است قدرت صندوق ها از نظر مالی چندین برابر افزایش یابد تا بتوانیم پاسخگوی نیاز شرکت ها باشیم.
منبع:

1402/01/23
12:56:13
0.0 از 5
437
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود