دعوت از پژوهشگران برای ارتقای تجهیزات آزمایشگاهی

دعوت از پژوهشگران برای ارتقای تجهیزات آزمایشگاهی

به گزارش بی دانلود، ستاد نانو با انتشار دومین فراخوان، پژوهشگران کشور را برای طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی دعوت کرد.به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا به نقل از ستاد نانو، در دومین فراخوان چالش ارتقا ستاپ آزمایشگاهی، پژوهشگران و نخبگان کشور دعوت شدند تا با ثبت طرح تجهیز خود، بعد از ارزیابی اولیه و کسب امتیاز لازم، از حمایت های لازم برای ساخت نمونه تجاری تجهیز و امکان فروش آن به دیگر مراکز بهره مند شوند.

از آنجاییکه تجهیزات در رابطه با حوزه فناوری نانو مطابق با استاندارد به ISO/TS ۱۸۱۱۰ به دو دسته؛ تجهیزات تولید نانو ذرات (نانو ذره، نانو پودر، نانو لوله، نانو پوشش، نانو الیاف، نانو ساختار و…) و تجهیزات مشخصه یابی نانو مواد (تجهیزاتی که برای تعیین اندازه، مورفولوژی، جنس و فاز جز نانومتری هم مورد استفاده قرار می گیرند) تقسیم می شوند، تنها آن تجهیزاتی مشمول حمایت قرار می گیرند که در یکی از دو دسته تجهیز نامبرده قرار گیرند.

در این مرحله شرکت کنندگان فرصت دارند تا ۳۱ فروردین ماه ۱۴۰۲ با رفتن به سایت برنامه چالش های فناوری و نوآوری به نشانی innoten.ir مبادرت به ارسال طرح پیشنهادی یا طرح مفهومی تجهیز خود در چارچوب تکمیل فرم ثبت نام و پاسخ به سوالات کند.

رصد پژوهش های انجام شده از آن حکایت می کند که محصولات و تجهیزات بسیاری با کاربردهای مختلف در دانشگاه ها، مراکز پژوهشی، تحقیقاتی و صنعتی توسعه یافته است و در خیلی از موارد برای ساخت محصولات مورد نظر در مرحله تحقیق و توسعه، ستاپ های آزمایشگاهی توسط مهندسین و نخبگان با امکانات اندک طرح ریزی و پیاده سازی می شوند و بعد از انجام چند تحقیق و انتشار رساله یا مقاله علمی، ستاپ ساخته شده و بدون استفاده می ماند.

این در حالی است که خیلی از این ستاپ ها پتانسیل این را دارند که با انجام فعالیتهای تکمیلی نظیر پیاده سازی اتوماسیون، طراحی صنعتی و غیره به یک تجهیز تجاری تبدیل و در بازار عرضه شوند. تاریخچه‌ی خیلی از تجهیزات در رابطه با نانو موفق در بازار مؤید این مطلب است.

هدف از برگزاری این فراخوان، پشتیبانی از ایده ها و طریق پیوند ایده ها، طرح های نوآورانه و توانمندی های صنعتی حوزه فناوری نانو به چرخه تولید، نیازهای مختلف بخش های پژوهشی و صنعتی مرتفع شود. همینطور با تبدیل ستاپ های آزمایشگاهی برآمده از طرح های پژوهشی و تحقیقاتی به تجهیز تجاری گامی موثر در توسعه و بومی سازی تجهیزات راهبردی حوزه فناوری نانو برداشته شود.

طرح های ارسالی به این رویداد باید بازار قابل توجهی داشته باشند و قیمت تمام شده تجهیز بتواند با محصول خارجی مشابه رقابت کنند. تجهیزات مورد حمایت می تواند شامل تجهیزات در مقیاس های آزمایشگاهی، نیمه صنعتی و صنعتی باشد.
1402/01/24
17:16:08
0.0 از 5
460
تگهای خبر: تولید , ثبت نام , دانشگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
beedownload بی دانلود