رییس پارك علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی خبر داد:

ایجاد شهرک صنایع فرهنگی در پایتخت

ایجاد شهرک صنایع فرهنگی در پایتخت

بی دانلود: بی دانلود: رئیس پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی از تاسیس شهرک صنایع فرهنگی بمنظور استفاده از قابلیت های فناورانه حوزه فرهنگی در پایتخت آگاهی داد.به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، نشست مشترک سه جانبه امروز پنجشنبه ۲۴ فروردین ماه با حضور معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور، رئیس دانشگاه علم و فرهنگ و همین طور رئیس پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی (وابسته به جهاد دانشگاهی) در دانشگاه علم و فرهنگ انجام شد.

دکتر محمدحسن ایمانی خوشخو، رئیس پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی در این جلسه اظهار داشت: پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی در گستره ملی و موضوعی، همچون پارک های منحصر به فرد کشور شمرده می شود و طی ۶ ماه گذشته دستاوردهای خوب ملی کسب کرده است.

وی، یکی از دستاوردهای این مجموعه را مربوط به حوزه طلا و جواهر دانست و افزود: هم اکنون یکی از اشکالات اساسی این حوزه مربوط به طراحی طلا و جواهرات می شود؛ به شکلی که متاسفانه ایران حالا دراین زمینه نسبت به کشورهای منطقه عقب تر است.

دکتر ایمانی خوشخو با بیان این نکته که طلا و جواهرات کشور امارات با وجود وزن کمتر، فروش بیشتری دارد و دلیل آن در طراحی است، اظهار داشت: در این جهت با اتحادیه طلا و جواهر برای همکاری دراین زمینه مذاکره داشتیم. ضمن آنکه اولین دوره جایزه ملی طلا و جواهر را نیز برگزار کرده ایم.وی اضافه کرد: رشته گیم همچون رشته های پول ساز دنیا است و از طرف دیگر شرکت های گیم ایران جدا از یکدیگر به فعالیت می پردازند؛ بدین جهت در سال قبل از ۱۰۰ شرکت فعال در زمینه گیم دعوت به عمل آوردیم که حالا دو سوم این شرکتها به عضویت پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی درآمده اند. همین طور در زمینه انیمیشن نیز با وزارت ارشاد تعامل برقرار کردیم و امیدواریم تا ۵ ماه آتی شاهد اتفاق های بزرگی در این عرصه باشیم.
رئیس پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی با اشاره به عدم شناخت کشور نسبت به افراد دارای ایده های خلاقانه در زمینه های مختلف اشاره کرد: نمونه آن، ایده پردازان در زمینه طراحی بسته بندی صنایع فرهنگی است که ۵۰۰ طراح صاحب ایده داریم و اکنون جذب پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی شده اند و با ایجاد یک شبکه بزرگ به فعالیت خود ادامه می دهند.
دکتر ایمانی خوشخو اظهار داشت: حالا بیش از ۲ هزار کانون فرهنگی و هنری در کشور داریم که به شکل سنتی اداره می شوند؛ در صورتیکه جوانان امروز رغبتی به آنها ندارد. طی تعاملی که با وزارت ارشاد داشته ایم، بنا داریم با اجرای کارهای فناورانه در این مراکز، موجب جذب جوانان در این حوزه شویم. طی ۲ ماه آتی قراردادی پیرامون این مساله با وزارت ارشاد منعقد خواهیم کرد.رییس پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی بیان کرد: در زمینه سینما نیز طرح استارتاپ های سینمایی را دنبال می نماییم. یکی از اشکالات کشور این حوزه فیلم نامه نویسی است. حالا جوانان خوش فکر این حوزه شناسایی شده اند و استارتاپی دراین زمینه ایجاد خواهیم کرد. در زمینه موسیقی نیز با پاره ای از مشکلات مواجه هستیم. مقرر است با کمک بنیاد ملی موسیقی ایران و موسیقی دانان مطرح این حوزه، جوانان فاقد اشتغال و خلاق را جذب نماییم.

دکتر ایمانی خوشخو اشاره کرد: همین طور بدنبال تاسیس شهرک صنایع فرهنگی در تهران هستیم. در این طرح قابلیت های فناورانه حوزه فرهنگی مدنظر است. تولید، فروش و صادرات محصولات فعالان این حوزه نیز نمایش داده خواهد شد. ضمنا این شهرک از جاذبه گردشگری نیز برخوردارست. حالا بدنبال ایجاد فضای مناسب برای ایجاد این شهرک هستیم.1402/01/25
12:13:44
0.0 از 5
455
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود