تجهیز 100 مرکز علمی و تحقیقاتی به تجهیزات شناختی ایران ساخت

تجهیز 100 مرکز علمی و تحقیقاتی به تجهیزات شناختی ایران ساخت

بی دانلود: به گزارش بی دانلود، بیشتر از یکصد مرکز علمی، دانشگاهی و تحقیقاتی با حمایت و مشارکت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی به دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته مجهز شدند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، با هدف ترویج، توسعه و گسترش فعالیتهای تحقیقاتی، علمی و فناورانه در حوزه های دانش علوم شناختی و دسترسی محققان، متخصصان و پژوهشگران به امکانات و خدمات آزمایشگاهی، با حمایت و مشارکت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در سالهای اخیر بیشتر از یکصد لابراتوار در مراکز علمی، آموزشی و تحقیقاتی به تجهیزات و سیستم های پیشرفته ساخت ایران تجهیز شدند.
پشتیبانی از ایجاد زیرساخت های تحقیقاتی و علمی مورد نیاز کشور در حوزه علوم و فناوری های شناختی، ایجاد شبکه ای برای اشتراک گذاری امکانات و خدمات آزمایشگاهی، جذب نخبگان و محققان کارآمد به فعالیت در حوزه های دانش علوم شناختی از اهداف مهم ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی است.
تشویق و ترغیب محققان و متخصصان برای دستیابی به خودکفایی و بومی سازی تجهیزات و پشتیبانی از تولید ابزارها و دستگاههای فناورانه توسط مراکز و شرکتهای دانش بنیان هم یکی دیگر از سیاست های این ستاد به حساب می آید.
به نقل از روابط عمومی ستاد علوم شناختی، این ستاد در جهت اهداف و برنامه های حمایتی و مشارکتی خود برای تجهیز مراکز علمی، تحقیقاتی به ابزارها و دستگاههای پیشرفته از راه تعامل با شمار زیادی از شرکتهای فعال در حوزه های شناختی، نسبت به تجهیز مراکز علمی، دانشگاهی و درمانی به دستگاه ها و تجهیزات مختلفی همچون سیستم های ثبت فعالیتهای الکتریکی مغز، سیستم رهگیر چشمی، دستگاه طیف نگاری کارکردی نزدیک فروسرخ و سیستم تحریک الکتریکی فراجمجمه ای اقدام نموده است.
در قالب سیاست های راهبردی این ستاد، مراکز علمی و دانشگاهی بیشمار دیگری در نقاط مختلف کشور با عرضه درخواست هایی خواهان بهره مندی از سیاست ها و برنامه های حمایتی و مشارکتی این ستاد برای تجهیز مراکز تحقیقاتی و تخصصی به دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته درحوزه علوم شناختی هستند.
منبع:

1402/01/31
14:38:06
0.0 از 5
525
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
beedownload بی دانلود