اتصال طرح های خلاقانه و فناورانه حوزه آب به نیازهای اصلی کشور پایدارتر می شود

اتصال طرح های خلاقانه و فناورانه حوزه آب به نیازهای اصلی کشور پایدارتر می شود

به گزارش بی دانلود، «کارگروه نظارت و ارزیابی و کارگروه طرح های پیشران» ستاد توسعه فناوری آب، اقلیم و محیط زیست معاونت علمی شروع به کار کرد تا طرح های خلاقانه و فناورانه علمی در راه درست تأمین نیازهای اصلی کشور قرار گیرند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، این کارگروه «شناسایی چالش ها، نقصها و کمبودها»، «هدفمندسازی و جهت دهی دقیق طرح های خلاقانه و فناورانه علمی»، «توسعه علم و فناوری و اتصال آن به رفع نیازهای اساسی کشور خصوصا در عرصه آب با تاکید بر ظرفیت های بومی و علمی موجود در شرکتهای دانش بنیان، هسته های فناور و جوانان و اساتید نخبه کشور» را مأموریت اصلی خود قرار داده است.
با ایجاد کارگروه ارزیابی و نظارت، تمام طرح ها، ایده ها و ظرفیت های شرکتهای دانش بنیان و خلاق در عرصه آب، اقلیم و محیط زیست ضمن بررسی های لازم، سودمندی و نافع بودن طرح ها برای رفع یک یا چند نیاز اساسی مرتبط مورد ارزیابی تخصصی قرار می گیرند.
در کارگروه طرح های پیشران نیز، به فراخور موضوع؛ طرح های مختلف مورد ارزیابی تخصصی قرار گرفته و تصمیمات مرتبط بر اساس طرح ها و پروژه های ضروری مورد نیاز اتخاذ می شود.
این دو کارگروه، میزبان صاحب نظران و اساتید برجسته و مطرح کشور در حوزه های آب، اقلیم و محیط زیست هستند و جلسات هفتگی آنها در ستاد آب، اقلیم و محیط زیست معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان برقرار خواهد بود تا تمامی طرح ها بعد از بررسی و ارزیابی؛ وارد چرخه حمایتی شوند.
منبع:

1402/02/03
11:01:41
0.0 از 5
422
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود