انتخاب ۱۸ اثر برای مرحله دوم داوری در مسابقه کنز

انتخاب ۱۸ اثر برای مرحله دوم داوری در مسابقه کنز

به گزارش بی دانلود، نتایج مرحله اول داوری آثار رسیده به سومین دوره رقابت علمی کنز نشان داده است بیشترین آثاری که از این مرحله عبور کرده اند، در حوزه انرژی، آب و محیط زیست عرضه شده اند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش دبیرخانه سومین دوره رقابت علمی کنز، ۱۵۴ اثر از ۱۸ کشور از مرحله غربالگری یا داوری اولیه عبور کرده و به دور دوم راه پیدا کرده است.
این آثار از کشورهای ایران، مالزی، پاکستان، هندوستان، آذربایجان، مصر، عمان و بنگلادش و همینطور کشورهای کنیا، لبنان، اندونزی، اردن، سریلانکا، عراق، فیلیپین، روسیه، فلسطین، ویتنام و برونئی بوده است. بیشترین آثار دریافتی از کشورهای ایران و مالزی بوده است.
بررسی آثار راه یافته به مرحله دوم از جهت موضوعی هم نشان داده است بیشترین آثار در حوزه انرژی، آب و محیط زیست است و ۴۱ اثر در این حوزه به مرحله بعدی راه یافته است. همینطور حوزه سلامت و تجهیزات پزشکی هم برای دانشمندان جوان جذاب بوده و در این عرصه ۳۷ اثر به مرحله بعد راه یافته است. کشاورزی و صنایع غذایی و فناوری اطلاعات و ارتباطات و هوش مصنوعی هم با ۲۵ اثر که در مرحله غربالگری پذیرفته شده اند، رتبه بعدی را در بین حوزه های جذاب این دوره از رقابت علمی کنز دارند.
افزون بر این، ۲۰ اثر در حوزه برق، الکترونیک و رباتیک و ۴ اثر در حوزه معدن و صنایع معدنی به مرحله بعدی رقابت راه یافته است.
فرایند انتخاب و ارزیابی آثار در رقابت علمی کنز، با غربالگری راهکارهای ارسالی و تحقیقات علمی در ۶ گروه تخصصی شروع می شود. سپس راهکارهای انتخاب شده وارد مرحله ارزیابی می شوند. در این مرحله آثار توسط کمیته ارزیابی، بررسی می شود که متشکل از داورانی از جامعه علمی و فناوری شامل اعضای هیات علمی و نمایندگان پاویون های مختلف است. کمیته ارزیابی آثار منتخب را برای رقابت نهایی معرفی خواهد نمود.
به نقل از ستاد ارتباطات و ترویج بنیاد مصطفی(ص)، رقابت علمی کنز Knowledge Application and Notion for Society" (KANS)" با تمرکز و توجه ویژه به جامعه علمی و محققان جوان جهان اسلام بعنوان آینده سازان تمدن نوین اسلامی برگزار می گردد. در این رقابت دانشمندان جوان شامل دانشجویان، مخترعان، پژوهشگران و اساتید جوان زیر ۴۵ سال جهان اسلام می توانند با ارسال دستاوردهای علمی و فناوری خود شامل ایده، مقاله، کتاب، اختراع و محصولات جدید به دبیرخانه رقابت در چارچوب فایل تصویری در این رقابت شرکت نمایند.
آیین پایانی سومین دوره رقابت علمی کنز، همزمان با آخرین روز دوازدهمین نمایشگاه اینوتکس در روز جمعه، ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ در پارک فناوری پردیس برگزار می گردد و از منتخبین این دوره تقدیر می شود.1402/02/08
15:45:30
0.0 از 5
466
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود