معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور:

آماده اشتراک گذاری دستاوردهای دانشی و فناورانه با کشورهای G5 هستیم

آماده اشتراک گذاری دستاوردهای دانشی و فناورانه با کشورهای G5 هستیم

بی دانلود: به گزارش بی دانلود، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور با تأکید بر لزوم همکاریهای کشورهای G5 در زمینه های مختلف، اظهار داشت: اگر بتوانیم یک همکاری فرامرزی پایدار در زمینه سلامت، تعریف نماییم، اساسا اتفاقات خوبی رقم می خورد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی در افتتاحیه بیست و ششمین نشست کارشناسان ارشد کشورهای گروه ۵ که شامل عراق، افغانستان، پاکستان، ایران، تاجیکستان، بود، اظهار داشت: همکاری علمی و فناوری با کشورهای گروه ۵ می تواند یکی از نقاط قوت برای همه اعضای این گروه باشد.
وی ادامه داد: کشورهای گروه ۵ با داشتن یک جمعیت ۴۰۰ میلیون نفری، با تشبهات و سوابق فرهنگی، اجتماعی و مردمی مناسب با یکدیگر می توانند یک مجموعه فرامرزی بزرگ برای توسعه اقتصاد سلامت باشند که امروز یکی از با اهمیت ترین محورهای توسعه اقتصاد پایدار در هر کشوری است.
دهقانی فیروزابادی افزود: در جمهوری اسلامی در سالهای قبل و خصوصاً در دو دهه گذشته، سرمایه گذاری های زیادی در زمینه سلامت و تجهیزات پزشکی شکل گرفت که نتیجه آن چندین هزار شرکت فعال دانش بنیان و فناور در زمینه های مختلف سلامت است. تکنولوژی های مختلفی همچون فناوری های زیستی به خوبی در کشور توسعه یافته و امروزه یکی از بزرگترین زمینه های توسعه فناوری این کشور هستند؛ در خودکفایی داروها، تجهیزات پزشکی و خدمات پزشکی نوآورانه که امروز موفقیت های خوبی داشته است.
دهقانی فیروز آبادی اظهار داشت: فکر می کنم اگر بتوانیم یک همکاری فرامرزی پایدار در زمینه سلامت که بازار و اقتصاد پایدار دارد و همیشه به عنوان موضوع جدی همه مردم و کشورهاست، تعریف نماییم، اساسا اتفاقات خوبی رقم می خورد.
وی اشاره کرد: ما آمادگی داریم که با اشتراک گذاری دستاوردهای دانشی و فناورانه مان با کشورهای عضو همکاریهای مشترک، شرکت های مشترک و سرمایه گذاری های مشترک شکل دهیم که اساسا این اتفاق می تواند به نفع همه اعضای این گروه باشد.
وی همین طور اظهار داشت: در عین حال در مباحثی مانند تبادل بیمار و تبادل دانشجو و محققین فناور بین این کشورها می تواند زمینه توسعه و انتقال تجربیات را بین اعضای کشورهای عضو فراهم آورد. این افتخار را داریم که تمام ابزارهای مان را برای توسعه اقتصاد این مساله مهم، مردمی و قابل ارزش درمیان گذاشته و از دستاوردهای آن بوسیله همکاریهای جدی بهره مند شویم.
منبع:

1402/02/17
10:42:31
0.0 از 5
452
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود