لزوم ایجاد نوآوری در خدمات بیمه های تامین اجتماعی

لزوم ایجاد نوآوری در خدمات بیمه های تامین اجتماعی

بی دانلود: به گزارش بی دانلود، مشاور نوآوری صندوق بازنشستگی آینده ساز اظهار داشت: بیمه های اجتماعی باید در خدمات خود نوآوری داشته باشند که البته این مهم به فضای رقابتی و افزایش مشارکت مردمی نیاز دارد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، علی پنیریان در نشست نقش حاکمیت در توسعه زیست بوم بیمه اجتماعی که در سالن سراج پارک فناوری پردیس همزمان با رویداد اینوتکس ۲۰۲۳ برگزار شد، اظهار داشت: بطور کلی دو دسته عمده بیمه تجاری و اجتماعی در کشور وجود دارد.
وی ادامه داد: در موضوع بیمه های اجتماعی افراد کسورپرداز هستند، یعنی قسمتی از حقوق ماهانه خودرا به عنوان حق بیمه می پردازند و بیمه با دریافتی از این افراد در محل های مختلف سرمایه گذاری های متنوعی انجام می دهد تا در نهایت پس از دوران بازنشستگی بتواند فرد را به لحاظ درمانی و هزینه مورد حمایت قرار دهد. این روند با مفهوم بیمه عمر که نوعی سرمایه گذاری است، متفاوت می باشد.
پنیریان افزود: بیمه اجتماعی برای پیوستگی اجتماعی به وجود آمده است تا فرد پس از بازنشستگی از حقوق برخوردار باشد. با این وجود، این بیمه ها تهدیدهای بزرگی هم دارند و می توانند بحران های بزرگی نیز در کشور ایجاد کنند که بهترین نمونه آن اتفاقات و آشوب های اخیر در فرانسه است.

مشاور نوآوری صندوق بازنشستگی آینده ساز افزود: در ایران مردم تنها تعریفی که از بیمه اجتماعی دارند، بیمه تامین اجتماعی است و این در حالیست که صندوق ها و بیمه های مختلفی در این عرصه وجود دارد که یکی از آنها صندوق آینده ساز است که مخاطبان آن عمدتا مدیران بزرگ هستند و در آن هر چه فرد کسورپرداخت بالاتری داشته باشد، در زمان بازنشستگی نیز دریافت بالاتری خواهد داشت و سقف موجود در سازمان تامین اجتماعی در این صندوق وجود ندارد.

وی ادامه داد: طبق قانون، هر فرد می تواند بیمه اجتماعی خودرا به یک بیمه اجتماعی دیگری انتقال دهد و سوابق خودرا نیز لحاظ کنند.
1402/02/21
12:45:02
0.0 از 5
434
تگهای خبر: خدمات , فناوری , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود