در جلسه شورای اجرایی ستاد معاونت علمی ریاست جمهوری بررسی شد

بازبینی سند ملی علوم و فناوری های سلول های بنیادی

بازبینی سند ملی علوم و فناوری های سلول های بنیادی

بی دانلود: در جلسه شورای اجرائی ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی ریاست جمهوری، موضوع بازبینی سند ملی علوم و فناوری های سلول های بنیادی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، در سیصد و شصت و سومین جلسه شورای اجرائی ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی که با حضور امیرعلی حمیدیه دبیر ستاد علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی، دکتر امیرخانی دبیر شورای راهبردی ستاد و سایر اعضاء برگزار شد، گزارشی از بازبینی سند ملی علوم و فناوری های سلول های بنیادی ارائه شد. در سال گذشته، موضوع بازبینی سند ملی علوم و فناوری های سلول های بنیادی در نشست هم اندیشی بازبینی با حضور بیش از ۳۰ نفر از پژوهشگران و متخصصان مطرح این حوزه، مورد بازبینی قرار گرفته بود.
حمیدیه، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی در این نشست درباب لزوم بازبینی این سند، اظهار داشت: باتوجه به رشد پر شتاب علوم و فناوری های سلول های بنیادی طی سالهای اخیر و دستیابی به جایگاه ویژه ای در درمان بیماریهای صعب العلاج و سرطان ها، باید موضوع بازبینی سند ملی علوم و فناوری های سلول های بنیادی مورد بازبینی قرار گیرد.
وی ضمن اشاره به این که کشورهای بسیاری، منابع و سرمایه های خودرا به این مهم اختصاص داده اند، تصریح کرد: باتوجه به گذشت حدود ۹ سال از تصویب سند ملی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و با توجه به پیشنهاد سعیدرضاعاملی، دبیر سابق شورای عالی انقلاب فرهنگی، لازم است سند مذکور مورد بازبینی و بازنگری قرار گیرد و در همین راستا، در سیصدوشصت وسومین جلسه شورای اجرائی ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی به ارائه گزارشی درباب بازبینی این سند ملی پرداخته شد.
همین طور در این نشست، دکتر امیرخانی دبیر شورای راهبردی ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی توضیحاتی در مورد برگزاری نشست با رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی در ارتباط با ارائه وضعیت حوزه سلول درمانی در کشور و لزوم همیاری و همکاری سایر سازمان های مرتبط جهت پیشبرد اهداف ستاد ارائه کرد.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، دکتر محسنی مدیر بخش دانش آموزی، دکتر معدنی مدیر توسعه مراکز ارائه خدمات سلولی، دکتر ربانی مدیر بخش شبکه ملی مدل سازی حیوانی و تحقیقات درون تنی، دکتر سلطانی نژاد مدیر فناوری، تجاری سازی و بازار و تعدادی از مدیران و کارشناسان ستاد نیز در این نشست شورای اجرائی ستاد در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حضور داشتند و به بحث و تبادل نظر درباب موارد مطرح شده پرداختند.



1402/02/27
16:16:56
0.0 از 5
432
تگهای خبر: خدمات , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود