در جلسه هیات عامل صندوق نوآوری؛

بسته پشتیبانی از رشد تولید محصولات دانش بنیان تصویب گردید

بسته پشتیبانی از رشد تولید محصولات دانش بنیان تصویب گردید

بی دانلود: به گزارش بی دانلود، در دومین جلسه هیئت عامل جدید صندوق نوآوری و شکوفایی کلیات بسته پشتیبانی از رشد تولید محصولات دانش بنیان و مشارکت صندوق نوآوری در تاسیس صندوق خصوصی زیست نوآور به تصویب رسید.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دومین جلسه هیئت عامل دور چهارم صندوق نوآوری و شکوفایی به ریاست محمدصادق خیاطیان، رئیس هیئت عامل در محل صندوق تشکیل شد و در این نشست بسته پیشنهادی صندوق نوآوری و شکوفایی برای پشتیبانی از رشد تولید دانش بنیان با عنایت به شعار سالجاری مورد تصویب هیئت عامل قرار گرفت.
انتظار می رود با اجرای این بسته حمایتی، رشد فروش محصولات دانش بنیان افزایش یابد.
همینطور خط اعتباری ودیعه ضمانت نامه های پیمان صندوق های پژوهش و فناوری به تصویب اعضای هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی رسید.
در این نشست همینطور مشارکت صندوق نوآوری در تشکیل صندوق خصوصی (PE) زیست نوآور مصوب شد. بر این اساس صندوق نوآوری در تشکیل صندوق خصوصی زیست نوآور که مقرر است با سرمایه ۸۰۰ میلیارد تومانی با همکاری بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان راه اندازی شود، مشارکت کند.
مأموریت این صندوق یافتن فرصت های سرمایه گذاری در زمینه فناوری های زیستی و حوزه سلامت بر مبنای نیازها و اولویت های استراتژیک کشور است. با تولید داروهای مشتق از پلاسما صرفه جویی ارزی ۲۰۰ میلیون دلاری برای کشور به ارمغان خواهد آمد.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، در انتها این جلسه هم مصوب شد ۱۵۷ میلیارد تومان انواع تسهیلات (قرض الحسنه نمونه سازی، تولید صنعتی، لیزینگ و...) به ۸ طرح درخواستی شرکتهای دانش بنیان اعطا شود.1402/02/28
12:35:32
0.0 از 5
401
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود