رفع نیاز بازار داخل با مخمرهای پروبیوتیک پژوهشگران دانش بنیان

رفع نیاز بازار داخل با مخمرهای پروبیوتیک پژوهشگران دانش بنیان

بی دانلود: مکمل ها و مخمرهای پروبیوتیک همچون فرآورده های مبتنی بر زیست فناوری و از لازمه های سلامت به شمار می روند که ازطریق یک شرکت دانش بنیان به تولید رسیده اند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، احمد یاری خسروشاهی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، اظهار داشت: کارهای این مجموعه در عرصه دام های بزرگ شامل گاو، گاو میش، اسب، گوسفند و بز و همین طور ماکیان، آبزیان و زنبور است و در تلاش هستیم با بهره گیری از محصولات تولید شده، پرورش این حیوانات را اصلاح نماییم تا مصرف آن توسط انسان با کمترین زیان همراه باشد.
وی تولید مخمرهای پروبیوتیک برای مصارف دام و طیور را از زمینه های تحقیقاتی این شرکت دانست و اظهار داشت: یکی از حوزه های فعالیت این شرکت، تولید مکمل های پروبیوتیک است و از آن جایی که نمی توان همه باکتری های مضرر را از بین برد و همین طور به سبب مقاومت های به وجود آمده بر اثر مصرف آنتی بیوتیک، این شرکت دانش بنیان طی تحقیقات بسیار گسترده مبادرت به تولید مکمل ها و مخمرهای پروبیوتیک برای افزایش باکتری های مثبت در محیط زندگی انسان و حیوان کرده است.
خسروشاهی با اشاره به نقش پروبیوتیک ها در ارتقای سلامت غذایی جامعه، این مواد فراسودمند را سبب بهبود سلامتی و کاهش مصرف آنتی بیوتیک ها دانست.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، با اعلان اینکه این محصولات نمونه داخلی و خارجی ندارند، اضافه کرد: تحقیقات گسترده ای که طی سال ها انجام دادیم، منجر به تولید محصولاتی کاملا جدید و نو در دنیا و منطبق با اقلیم ایران شده است.
به گفته ی ایشان، نمونه های مشابه خارجی باکیفیت و اثربخشی بسیار پایین تر و قیمتی حداقل ۱۰ برابر بالاتر به بازار عرضه می شود.
این فعال حوزه فناوری، از رفع نیاز بازار داخلی آگاهی داد و اظهار داشت: آمار دقیقی برای ارزبری در این صنعت وجود ندارد، اما باتوجه به بومی سازی و در نظر گرفتن اقلیم ایران، محصولات این شرکت منجر به کاهش ارزبری شده است.
وی به اشتغالزایی به وجود آمده در این مجموعه اشاره نمود و اظهار داشت: بااینکه اشتغالزایی به وجود آمده بطور مستقیم برای ۱۰ نفر است، ولی با درنظر گرفتن شبکه فروش، توزیع و... این عدد برای اشتغالزایی غیرمستقیم بسیار بالاتر است.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، خسروشاهی علاوه بر حمایت های معاونت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از حمایت و تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی نام برد که پاسخگو و پیگیر مسائل در رابطه با شرکت های دانش بنیان هستند.1402/02/29
16:43:58
0.0 از 5
417
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود