۹ توافق نامه و ۲ مگاپروژه دستاورد حضور دانش بنیان ها در نمایشگاه نفت و گاز

۹ توافق نامه و ۲ مگاپروژه دستاورد حضور دانش بنیان ها در نمایشگاه نفت و گاز

بی دانلود: به گزارش بی دانلود، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و شرکتهای دانش بنیان با حضور در بیست و هفتمین نمایشگاه نفت و گاز موفق به انعقاد ۱۱ موافقت نامه و قرارداد برای تأمین اقلام بار اول صنعت نفت شدند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، در آخرین روز از نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی با حضور روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری تعداد ۱۱ موافقت نامه و توافق نامه ها میان معاونت علمی و شرکتهای نفتی به امضا رسید.
این موافقت نامه ها در حوزه های تولید بار اول، اجرای دو مگا پروژه و ۴ همکاری در صنعت نفت می باشد.
توافق نامه های بار اول
در این بخش ۵ توافق نامه به امضا رسید که شامل ۳ تفاهمنامه با شرکتهای دانش بنیان و شرکت نفت خیز جنوب و ۲ قرارداد بار اول میان شرکتهای دانش بنیان و شرکت ملی حفاری ایران می شود.
دو قرارداد تفاهمنامه به این شرح است:
شرکت ملی حفاری ایران با امضای ۲ قرارداد بار اول پروژه
«طراحی و ساخت ابزار حافظه دار اندازه گیری دما و فشار درون چاهی با دمای ۱۵۰ درجه سانتی گراد و فشار ۱۵۰۰۰ psi»
و «طراحی و ساخت دستگاه کنترل و تحلیل بستن اتصالات لوله های جداری چاه های نفت و گاز (جم سیستم)» به ترتیب با دو شرکت دانش بنیان «آریا ایرانیان» و «توسعه فناوری مهراد پارس» منعقد گردید.
۳ تفاهمنامه به این شرح است:
شرکت مناطق نفت خیز جنوب هم سه قرارداد تولید بار اول با عناوین
«طراحی، ساخت و عرضه خدمات دستگاه اندازه گیری جریان چندفازی سیار (MPFM)»،
«طراحی، ساخت و خدمات رفع باگ نرم افزار شبیه ساز جریان چند فازی در حالت پایا (Flow Pro)»
«طراحی، نصب و راه اندازی چهار دستگاه پمپ چندفازی ۲۶۰ PerLa برای تلمبه خانه چندفازی اهواز -۴ به ترتیب با شرکتهای دانش بنیان «فناوران فراسنجش شریف»، «مدیریت پروژه های صنعتی ابدال» و «اکسین گاز پمپ» منعقد کرد.
ارزش مجموع این ۵ توافقنامه، بیشتر از ۱۱ میلیارد یورو اعلام شده است.
۴ موافقت نامه
در این برنامه، موافقت نامه همکاری در زمینه تعریف ۴ پروژه دانش بنیان درخلال قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار به امضا رسید.
موافقت نامه همکاری در زمینه تعریف ۸ پروژه دانش بنیان به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار هم به امضای شرکت نفت و انرژی پاسارگاد و معاونت توسعه اقتصاد دانش بنیان رسید.
شرکت ملی نفت ایران یک موافقت نامه همکاری هم در زمینه بومی سازی تجهیز حفاری هدایت پذیر دورانی RSS با معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان منعقد کرد.
موافقت نامه همکاری در زمینه تعریف ۳ پروژه دانش بنیان به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار هم درخلال شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر و مرکز راهبری ستادهای اقتصاد دانش بنیان منعقد گردید.
اجرای ۲ مگا پروژه
شرکت توسعه پترو ایران و پارک فناوری پردیس هم در زمینه همکاری در مگاپروژه مشارکت مهندسی برنامه ریزی و نظارت اجرای پروژه میدان بینک موافقت نامه امضا کردند.
این شرکت همینطور یک پروژه دیگر با عنوان «حفاری و توسعه چاه های آب ژرف» با مرکز راهبری ستادهای دانش بنیان منعقد کرد.
به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران (Iran oil show) از روز، چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ شروع به کار کرده و تا امروز، ۳۰ اردیبهشت ماه ادامه دارد.1402/02/30
23:00:28
0.0 از 5
409
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود