در دوازدهمین كنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت مطرح شد

گام مهم طراحی سند الگوی ایرانی پیشرفت به سرانجام رسیده است

گام مهم طراحی سند الگوی ایرانی پیشرفت به سرانجام رسیده است

بی دانلود: به گزارش بی دانلود، عضو شورای عالی و دبیر دوازدهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با بیان این که هدف از برگزاری این کنفرانس بهره گیری از تجارب جهانی و  روش های نوین و روزآمد و درس آموخته های اجرای اسناد پیشین است، اظهار داشت:  این کنفرانس ضمن تبیین بایسته های تبدیل سند الگو به گفتمان فراگیر، مسئولیت نهادهای سیاستگذار، قانونگذار، دولت و آحاد جامعه را در تحقق الگو مورد واکاوی و کنکاش قرار می دهد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر هادی اکبرزاده در آیین افتتاحیه دوازدهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت که با عنوان «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت: گفتمان عمومی، مسئولیت ملّی» درحال برگزاری است، اشاره کرد: الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به عنوان نقشه راه پیشرفت بلندمدت و جهت دهنده مسیر آینده تحولات کشور با تلاش جمع کثیری از اندیشمندان حوزه و دانشگاه و شخصیت های راهبردی با عبور از مرحله طراحی و تکمیل و ارتقا به حوزه اجرا نزدیک شده است. گرچه اجرای رسمی سند الگو بعد از ابلاغ آن شروع می شود، لیکن عقبه اندیشه ای پیشرفت خواهی و تکاپوی الگوی بومی متناسب آن، به عنوان گفتمان برآمده از نیاز زمانه از گذشته های دور مطمح نظر خردورزان جامعه بوده است و از دوازده سال قبل با تدبیر داهیانه رهبری فرزانه انقلاب اسلامی در بستر ساختارمند خود شتاب گرفته است. اینک که گام مهم طراحی الگو به سرانجام رسیده است، زمان پرداختن جدی تر به تمهیدات مرحله اجراست.
وی افزود: پس از این مرحله به بعد ضمن استمرار مباحث نظری و جهت دهی آنها به سمت چالش ها و گره های معرفتی مرحله اجرا، موضوعات مربوط به نحوه پیاده سازی الگو و گذار از حوزه نظر به وادی عمل، مورد توجه ویژه قرار می گیرد. همچون الزامات عبور موفق از این مرحله گذار آنست که اولا الگو بتواند با برخورداری از پشتوانه فراگیر مردمی به مطالبه و خواست عمومی تبدیل گردد و ثانیا برمبنای تقسیم کار دقیق، وظایف بخش های حاکمیتی و مردمی در پروسه اجرا و تحقق ظرفیتهای اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی آن مشخص شود. مشارکت امیدوارانه مردم در تحقق الگو و عزم حاکمیتی در دامن زدن به اقدامات تحولی از شروط اساسی موفقیت الگوست.
دبیر دوازدهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت هدف از برگزاری کنفرانس دوازدهم را بهره گیری از تجارب جهانی و روش های نوین و روزآمد و درس آموخته های اجرای اسناد پیشین برشمرد و اظهار داشت: این کنفرانس ضمن تبیین بایسته های تبدیل سند الگو به گفتمان فراگیر، مسئولیت نهادهای سیاست گذار، قانونگذار، دولت و آحاد جامعه را در تحقق الگو مورد واکاوی و کنکاش قرار می دهد.
دکتر اکبرزاده درباره ی تعداد مقالات ارائه شده به کنفرانس اظهار داشت: در مهلت مقرر، تعداد ۱۴۰ مقاله به دبیرخانه کنفرانس واصل شد که بعد از انجام داوری های گسترده و چند مرحله ای، در نهایت ۷۶ مقاله پذیرفته شد که ۵۰ مقاله به طور شفاهی و ۲۶ مقاله دیگر بصورت پوستر در کنفرانس ارائه می شود. مقاله های پوستری در طول مدت کنفرانس به طور غیربرخط در معرض بازدید علاقه مندان قرار دارند. مقالات در قالب ۱۱ نشست و میزگرد تخصصی طی دو روز ارائه خواهد شد. برای هر مقاله ۲۵ دقیقه زمان در نظر گرفته شده است که ۱۵ دقیقه برای ارائه مقاله و ۱۰ دقیقه باقیمانده جهت توضیحات تکمیلی هیئت رئیسه نشست و پرسش و پاسخ خواهد بود.
وی افزود: نشست های کنفرانس دوازدهم بصورت ترکیبی یعنی حضوری و مجازی است و اعضای هیئت رئیسه نشست ها و ارائه دهندگان مقالات بصورت حضوری در محل مرکز حضور دارند.
دبیر دوازدهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، اظهار داشت: همزمان با کنفرانس مراسم دوازدهمین دوره انتخاب پایان نامه ها و رساله های برتر در حوزه پیشرفت اسلامی ایرانی و قدردانی از پدیدآورندگان آنها انجام می شود. با بررسی حدود ۳۰۰۰ پایان نامه دریافتی در مرحله اول، ۶۰ پایان نامه در رابطه با موضوع تشخیص داده شد و در داوری نهایی ۹ پایان نامه انتخاب گردید.
وی افزود: دو پایان نامه برتر و ۷ پایان نامه شایسته تقدیر هستند. برگزیدگان به تفکیک از دانشگاه های علامه طباطبائی، امام صادق ( ع)، تهران، شیراز، قم، هنر اسلامی تبریز، مؤسسه امام خمینی، معارف اسلامی و مرکز تحقیقات سیاست علمی هستند.
دکتر اکبرزاده با اعلان اینکه از میان ۲۵۰ رساله دریافتی، ۳۷ رساله در داوری اولیه، انتخاب شدند و در داوری نهایی تعداد رساله های منتخب به عدد ۶ رسید که از این میان ۲رساله برتر و ۴ رساله شایسته تقدیر شناخته شدند. برگزیدگان از دانشگاه های شهیدبهشتی، تربیت مدرس، امام صادق (ع)، قم و بوعلی سینای همدان هستند.
منبع:

1402/03/03
14:14:44
0.0 از 5
404
تگهای خبر: دانشگاه , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
beedownload بی دانلود