نظام مالی نوآوری حوزه دانش بنیان ها تقویت می شود

نظام مالی نوآوری حوزه دانش بنیان ها تقویت می شود

بی دانلود: تفاهم نامه ای مشترک میان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی در امتداد تقویت نظام مالی نوآوری حوزه دانش بنیان ها منعقد گردید.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، تفاهم نامه ای مشترک میان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف تقویت زیست بوم نوآوری و توسعه کسب وکارهای فناورانه و نوآورانه برای تامین منابع مالی پایدار در قالب یک همکاری مشترک؛ به امضای روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری و محمدصادق خیاطیان رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی رسید.
در این همکاری دوجانبه؛ معاونت علمی ماموریت یافته تا قسمتی از منابع خودرا در امتداد اجرای اهداف این توافق نامه بوسیله اعطای عاملیت؛ به صندوق نوآوری و شکوفایی اختصاص دهد و با بهره گیری از ظرفیت صندوق برای مدیریت منابع حمایتی صندوق توسعه ملی و عاملیت منابع سایر دستگاه های اجرائی برای پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان گام بردارد.
استفاده حداکثری از ظرفیت ها و امکانات حمایتی و اعتباری شورای راهبری همچون «اعتبار مالیاتی در رابطه با تحقیق و توسعه» و «سرمایه گذاری در امتداد اجرای مفاد این توافق نامه» نیز دیگر رسالتی است که معاونت علمی ذیل این توافق نامه بر عهده دارد.
در قالب این توافق نامه درخواست های متقاضیان باید از مسیرهای مختلفی شناسایی شده و مورد حمایت قرار گیرند. یکی از این مسیرها این است که معاونت علمی نسبت به شناسایی و ارزیابی درخواست های متقاضیان اقدام و آنها را برای دریافت خدمات به صندوق ارائه کند، در این صورت صندوق متعهد خواهد بود ضمن استفاده حداکثری از ابزارهای لازم درباب اهرمی سازی منابع، مطابق با معرفی نامه صادر شده و از محل منابع معاونت علمی نسبت به ارائه خدمات به این متقاضیان اقدام نماید.
در صورت پرداخت مستقیم نیز صندوق باید ظرف مدت ۱۰ روز کاری بعد از تکمیل مدارک توسط متقاضی نسبت به پرداخت اقدام نماید. در این صورت، ریسک تامین مالی بر عهده معاونت علمی است. همین طور صندوق اقدامات لازم برای وصول مطالبات را انجام خواهد داد.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، مسیر دیگر این است که این درخواست ها توسط صندوق نوآوری و شکوفایی ارزیابی شوند. در این صورت صندوق می تواند نسبت به ارزیابی درخواست های متقاضیانی که راسا به صندوق مراجعه نموده اند یا توسط دستگاه های اجرائی همچون معاونت علمی و ستادهای آن به صندوق معرفی شده اند، اقدام نموده و ضمن استفاده حداکثری از ابزارهای لازم درباب اهرمی سازی منابع نسبت به ارائه خدمات به آنها اقدام نماید. در صورتیکه این طرح ها توسط معاونت علمی نیز تأیید شوند، منابع مورد نیاز بصورت مساوی توسط معاونت و صندوق تامین خواهد شد.1402/03/07
11:15:22
0.0 از 5
289
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود