معاون علمی رئیس جمهوری در مراسم بزرگداشت روز آفریقا:

ایران شریکی پایدار و توانا برای آفریقا است

ایران شریکی پایدار و توانا برای آفریقا است

بی دانلود: به گزارش بی دانلود، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری اعلام نمود: امروز که ایران به انواع فناوری های نوین و پیشرفته در حوزه های مختلف نظیر کشاورزی، دارو، تجهیزات پزشکی، فناوری اطلاعات و ارتباطات دست یافته است، می تواند شریکی پایدار و توانا برای آفریقا باشد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی در مراسم نکوداشت روز آفریقا که با حضور تعدادی از سفرا و دیپلمات های آفریقایی مقیم ایران در مجموعه دیپلماتیک وزارت امور خارجه برگزار شد، ضمن اشاره به این که دیدار با دوستان آفریقایی یادآور تلاش و پایداری ملت های آفریقایی برای گسستن زنجیر بیدادگری است، اظهار داشت: امروز آفریقا نماد پیشرفت خواهی و تکاپو برای دستیابی به فردایی بهتر است. ۶۰ سال از موفقیت بزرگ بنانهادن سازمان وحدت آفریقا می گذرد و میراث داران این دستاورد ارزشمند، گرامیداشت آنرا جشن گرفته اند.
وی ادامه داد: ما امروز شاهد کوشش مدبرانه آفریقا برای رقم زدن دستاوردهای بزرگ هستیم که ایجاد منطقه تجارت آزاد قاره آفریقا یکی از آنها است. این منطقه با جمعیت یک میلیارد و دویست میلیون نفری خود نقشی بزرگ در تجارت جهانی آفریقا دارد.
دهقانی فیروزآبادی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران با عنایت به پیشینه روابط خود با آفریقا خواستار ارتقای همکاریهای اقتصادی، علمی و فناورانه با این منطقه استراتژیک است، اظهار نمود: ما معتقدیم توانمندی ها و ظرفیتهای ایران و آفریقا مکمل یکدیگر است و در پیشبرد اهداف مشترک می توانیم از فرصت های موجود بیشتر از پیش استفاده نماییم.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری، افزود: در همین راستا ستاد آفریقا دیربازی است به ریاست معاون اول رئیس جمهوری تشکیل شده تا با همکاری مشترک روابط ایران و آفریقا را تحکیم و تعمیق بخشد و بین نیازها و امکانات دو طرف رابطه ای متعادل و همسو برقرار کند.
وی با تکیه بر این که جمهوری اسلامی ایران همواره بعنوان دوستی دیرینه در کنار ملت های آفریقایی ایستاده است، اظهار داشت: امروز که ایران به انواع فناوری های نوین و پیشرفته در حوزه های مختلف نظیر کشاورزی، دارو، تجهیزات پزشکی، فناوری اطلاعات و ارتباطات دست یافته است، می تواند شریکی پایدار و توانا برای آفریقا باشد.
دهقانی فیروزآبادی ضمن اشاره به این نکته که با کمال افتخار تجربیات و دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان خویش را در اختیار آفریقا قرار خواهیم داد؛ از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با دوستان آفریقایی در همه زمینه های اقتصادی، فناوری و صنعتی شامل «صنایع کوچک و متوسط»، «معدن و زیر ساخت»، «تبادل استاد دانشجو و محقق»، «آموزش نیروی انسانی»، «گردشگری سلامت»، «خدمات پزشکی، کشاورزی و صنایع»، «آب»، «سدسازی»، «خدمات فنی و مهندسی نفت و گاز» و دیگر زمینه های مشابه اطلاع داد.
وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همچنان که در گذشته در کنار آفریقا بوده است، این همراهی را ادامه خواهد داد و سربلندی آفریقا را سربلندی خود می داند.1402/03/09
11:16:55
0.0 از 5
371
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
beedownload بی دانلود