دهقانی فیروزآبادی در ایران هلث خبر داد

حمایت معاونت علمی از کنسرسیوم های بزرگ شرکت های دانش بنیان سلامت

حمایت معاونت علمی از کنسرسیوم های بزرگ شرکت های دانش بنیان سلامت

بی دانلود: بی دانلود: معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری در بازدید از شرکت های دانش بنیان مستقر در ایران هلث از آمادگی این معاونت برای پشتیبانی از ایجاد کنسرسیوم های بزرگ متشکل از شرکت های دانش بنیان سلامت آگاهی داد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری، در ضمن بازدید از نمایشگاه ایران هلث ۲۴، ضمن آشنایی با توانمندی های دانش بنیان و فناورانه کشور در این عرصه، با فعالان مستقر در غرفه های شرکتها به گفت و گو نشست.
در این بازدیدها که مدت ۸ ساعت به طول انجامید، شرکت های فعال در این زمینه به معرفی محصولات مختلفی چون تجهیزات اتاق عمل، ونتیلاتور، تجهیزات و اقلام مراقبت های ویژه، ایمپلنت های استخوانی، تجهیزات هوشمند رصد و پایش وضعیت بیمار، اقلام استریل و بیمارستانی و صدها نوع دیگر از تجهیزات حوزه سلامت، پرداختند.
در جریان این بازدید و گفت و گوی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری، بر آمادگی این معاونت برای پشتیبانی از ایجاد کنسرسیوم های بزرگ متشکل از شرکت های دانش بنیان سلامت تاکید شد.
همین طور با بوجودآوردن زمینه ها و مقدمات لازم قرار شد شرکت های دانش بنیان توانمند و بزرگ، در صورت پشتیبانی از ایجاد استارتاپ های جدید در عرصه سلامت، مورد حمایت قرار گیرند.
دهقانی فیروزآبادی، همین طور در بازدید از شرکت های دانش بنیان پیشران در عرصه تولید تجهیزات حوزه سلامت، از آمادگی برای ایجاد بازار واقعی در حوزه داخلی و بین المللی با مشارکت و هماهنگ سازی سایر دستگاه های اثرگذار و ایجاد خط حمایتی از شرکت های دانش بنیان فناور و نوآور آگاهی داد.
حضور شرکت‎ های دانش بنیان فعال در عرصه سلامت
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، در بیست و چهارمین نمایشگاه ایران هلث، تامین کنندگان اقلام پزشکی در ایران حضور دارند. این نمایشگاه با حضور بیش از ۵۰۰ شرکت تامین کننده اقلام پزشکی در ۱۱ سالن و همین طور فضای باز برگزار شده است که از این تعداد ۳۹۱ شرکت داخلی و ۱۰۹ شرکت خارجی با رشد ۶۰ درصدی نسبت به دوره گذشته، مشارکت داشته اند.
این رویداد همین طور بستری برای توسعه بازار محصولات دانش بنیان حوزه سلامت، اتصال تامین کنندگان به مخاطبان و ایجاد زمینه ها برای حضور محصولات دانش بنیان و فناور ساخت ایران در بازارهای بین المللی است. در این رویداد، مهم ترین دستاوردهای صنعت تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی کشور در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته و مخاطبین در جریان رویدادها و تغییرات فناوری و نوآوری های جدید قرار می گیرند.
بیست و چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی به عنوان فراگیرترین نمایشگاه صنعت سلامت کشور در ایام ششم تا نهم خردادماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران درحال برگزاری است.1402/03/10
09:08:58
0.0 از 5
414
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود