دهقانی فیروزآبادی در افتتاح ناحیه نوآوری تهران تاكید كرد

ایجاد بازار تخصصی فروش و تبلیغ دانش بنیان ها

ایجاد بازار تخصصی فروش و تبلیغ دانش بنیان ها

بی دانلود: به گزارش بی دانلود، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری با تکیه بر این که در دانشگاه تهران ظرفیت انسانی خوبی وجود دارد، اظهار داشت:  ناحیه نوآوری باید از بخش خصوصی اطراف خود کمک گرفته و دانشجویان و اساتید را پای کار بیاورد و ما تنها وظیفه تأمین زیرساخت ها را بر عهده داریم.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی در مراسم افتتاح ناحیه نوآوری دانشگاه تهران، الگوی ناحیه نوآوری را یک الگوی مناسب توصیف و اظهار نمود: دانشگاه شریف حدود ۱۰ سال است که ناحیه نوآوری دارد و دانشگاه علم و صنعت هم چند ماهی است که ناحیه نوآوری خویش را افتتاح کرده است و اتفاقی که امروز رخ داد، یک اتفاق مبارک است و دستاوردهای خوبی به همراه خواهد داشت.
وی با تکیه بر این که باید از ظرفیتهای مالی موجود و قانون جهش تولید بهره برد و به آبادی ناحیه نوآوری کمک نماییم، اشاره کرد: جنس کار نواحی نوآوری شریف و علم و صنعت با جنس کار دانشگاه تهران فرق دارد.
دهقانی فیروزآبادی افزود: مفهوم نوآوری اجتماعی یک مفهوم مهم و جدی است که باید در قلب تهران تزریق شود و این امر با وجود اساتید برجسته حوزه علوم انسانی در دانشگاه تهران محقق می گردد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با تکیه بر این که نباید در این عرصه ناحیه نوآوری ها هم کپی شوند، تصریح کرد: هر دانشگاه و ناحیه نوآوری رسالتی دارد که باید آنرا در شهر تهران به اجرا درآورد.
وی ضمن اشاره به این که در کشور ما دولتی ها اول یک ساختمان زیبا آماده می کنند، بعد نیروی انسانی جذب کرده و چارت سازمانی می نویسند، بعد می پرسند که چه باید بکنیم، اظهار داشت: بخش خصوصی برعکس عمل می کند، اول می گوید چه باید بکنم، بعد سراغ نیروی انسانی ماهر رفته و در نهایت به دنبال تأمین ساختمان می رود. در این راه حواسمان باشد که ۱۰ سال بعد با مجموعه ای از ساختمان های زیبا، اما بدون کارکرد مواجه نشویم.
دهقانی فیروزآبادی با تکیه بر این که در دانشگاه تهران ظرفیت انسانی خوبی وجود دارد، اظهار داشت: ناحیه نوآوری باید از بخش خصوصی اطراف خود کمک گرفته و دانشجویان و اساتید را پای کار بیاورد و ما تنها وظیفه تأمین زیرساخت ها را داریم.
وی با اعلان اینکه ما در گذشته تلاش می کردیم تا علم و ثروت را به یکدیگر نزدیک نماییم، اما ممکن نبود، اظهار داشت: جنس خشک صنعت و نرم دانشگاه به یک منطقه میانی نیاز دارد و ناحیه نوآوری همین منطقه میانی است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری خطاب به زاکانی، شهردار تهران اظهار داشت: ۲ نکته مهم در مورد پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان وجود دارد که نیاز است شما وارد عرصه شوید؛ اولا شرکتهای دانش بنیانی که تولیدات سبز و بدون آلودگی دارند، اما ناچار هستند کیلومترها از تهران بیرون بروند و در سوله های چند هزار متری کار پژوهشی انجام دهند، در صورتیکه باید پژوهشگر نزدیک محل علمی خود باشد. شهرداری تهران می تواند با در اختیار قرار دادن زمینهای موجود در تهران و ساخت سوله این مسافت را کم کند.
او همینطور اضافه کرد: امروز بازارهای تخصصی در همه حوزه ها وجود دارد و لازم است برای شرکتهای دانش بنیان هم یک بازار تخصصی برای تبلیغ و فروش محصولات ایجاد شود تا مردم با آنها و کارکردهایشان آشنا گردند.1402/03/11
13:10:54
0.0 از 5
436
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود