حمایت آستان قدس رضوی از طرح تولید سوخت از زباله

حمایت آستان قدس رضوی از طرح تولید سوخت از زباله

بی دانلود: به گزارش بی دانلود، بوشهر کانون خدمت رضوی بعد از پخش گزارش اختراع تیم جوان بوشهری از تولید سوخت از زباله، جهت کمک به این تیم نخبه اعلام آمادگی کرد.


کاظم صالحی، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان از تولید سوخت از زباله اظهار داشت: با توجه پخش خبر و گزارش صدا و سیما در رابطه با رونمایی از دستگاه تبدیل زباله به گازوئیل و بنزین و مشکلات و موانع در مورد صدور مجوزها و تأمین سرمایه، این اختراع از جانب آستان قدس رضوی مورد رصد قرار گرفت و کانون خدمت رضوی آمادگی خویش را جهت کمک به صنعتی سازی این طرح اعلام نمود.
کارشناس دبیرخانه کانون های خدمت رضوی در بوشهر هم اظهار داشت: زمانیکه مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی این طرح را از راه رسانه دیدند، برای پشتیبانی از آنها اقدام نمودند و در تماس با مسئول دبیرخانه کانون های خدمت رضوی استان بوشهر خواهان برگزاری جلسه ای با جوانان مخترع این طرح شدند تا از جزئیات طرح آگاه شوند.
حجه الاسلام جلال شریفی افزود: جزئیات و مراحل طی شده این طرح برای دوستان در بنیاد کرامت رضوی فرستاده شد که مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی پیگیر پشتیبانی از این جوانان از راه سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی هستند تا بتوانیم شاهد صنعتی سازی این طرح باشیم.
عبدالرحمن مرادزاده، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر هم ضمن بازدید از نمونه اولیه این طرح اظهار داشت: این شرکت دانش بنیان مجوزهای استقرار زیست محیطی را از سازمان حفاظت محیط زیست دریافت کرده و هر زمان که بتواند به مرحله ی بهره برداری برسد، درصورت داشتن شرایط لازم می تواند مجوز بهره برداری را هم دریافت کند.
رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر هم اظهار داشت: نمونه نیمه صنعتی دستگاه تولید بنزین از زباله ساخته شده و امروز نیاز است یک قدم جدید برداشته شود.
رحمن دشتی افزود: شهرداری ها، دهیاری ها و... می توانند به جای دفن زباله ها که سبب ایجاد شیرابه و مشکلات زیست محیط می شود، با همکاری با این شرکت دانش بنیان و با استفاده از همین زباله های دور ریز، ارزش افزوده و سوخت ایجاد کنند.
وی افزود: برای این کار احتیاج به یک حرکت ملی است. در سطح تولید کلان که معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری حمایت ها و کمک های زیادی در این حوزه کرده است و همینطور با عنایت به اهمیت زیست محیطی این طرح احتیاج به حمایت صندوق ملی محیط زیست هم وجود دارد.
مدیر عامل شرکت دانش بنیان سازنده دستگاه تولید بنزین از زباله در انتها اظهار داشت: در مورد صدور مجوزها ما موفق شدیم در این چند سال همه ی مجوزهای مورد نیاز را دریافت نماییم و تنها مانعی که بر سر راه صنعتی شدن این طرح قرار دارد مسائل مالی است که با عنایت به تغییرات قیمت در سال هایی که طرح درحال ساخت بوده، برای تأمین سرمایه نیازمند حمایت مسؤلان هستیم.
منبع:

1402/03/12
13:51:34
0.0 از 5
382
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود