حذف 83 میلیون شغل تا 2027

حذف 83 میلیون شغل تا 2027

بی دانلود: به گزارش بی دانلود، رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای اعلام نمود: با همکاری پارک های علم و فناوری در هر استان یک مرکز دانش بنیان راه اندازی می شود.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر غلامحسین حسینی نیا امروز در پنل اشتغال نوآورانه فارغ التحصیلان که در حاشیه نمایشگاه آبادیران برگزار گردید، با اشاره به گزارش انتشار یافته از طرف مجمع جهانی اقتصاد درباب آینده شغلی در جهان، اظهار داشت: این گزارش که در می سال ۲۰۲۳ انتشار یافته است، از حذف ۸۳ میلیون شغل تا ۴ سال آینده خبر می دهد. این عدد به مفهوم آنست که تحولات عظیمی در بازار جهانی کار رخ خواهد داد.
وی افزود: این گزارش در عین حال تاکید دارد که تا ۴ سال آینده یعنی تا سال ۲۰۲۷ تعداد ۶۹ شغل جدید ایجاد می شود.
حسینی نیا افزود: در این گزارش دلیل حذف و اضافه شدن این تعداد شغل رشد اقتصاد جهانی، تورم بالا و استفاده از هوش مصنوعی عنوان شده است، ولی به نظر من وجود فناوری های دیگری چون ICT، بیگ دیتا، امنیت سایبری و یکپارچه سازی سیستم ها و توسعه ربات ها دراین زمینه اثرات زیادی دارند.
رئیس سازمان فنی و حرفه ای با اعلان اینکه در مجمع جهانی اقتصاد مهارت های دانش بنیان جدی گرفته می شود، اشاره کرد: در این سازمان ما برای حوزه دانش بنیان، تعداد ۱۲۳۴ استاندارد دانش بنیان تعریف کردیم.
وی افزود: از طرف این سازمان در سایر استانها، ۶۴۸ مرکز به وجود آمده است و ما با همکاری پارک های علم و فناوری در هر استان یک مرکز دانش بنیان راه اندازی می نماییم.
بگفته وی این طرح با همکاری دانشگاه تهران درحال اجرائی سازی است، ضمن آنکه در استان البرز با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری اجرا می شود.
منبع:

1402/03/24
12:10:10
0.0 از 5
367
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود