فراخوانی برای طراحی و توسعه سامانه یکپارچه مشارکت های بشردوستانه

فراخوانی برای طراحی و توسعه سامانه یکپارچه مشارکت های بشردوستانه

به گزارش بی دانلود، ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان دیجیتال معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در جهت تسهیل و هدایت فعالیتهای داوطلبانه و در همکاری با جمعیت هلال احمر، فراخوان «طراحی و توسعه سامانه یکپارچه مشارکت های بشردوستانه» را منتشر نمود.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، مشارکت های مردمی و داوطلبانه در سوانح و شرایط اضطراری از گذشته تابحال بعنوان یکی از مسائل مهم با دو جنبه فرصت و تهدید وجود داشته و خواهد داشت. با عنایت به تجربه استقرار و بهره برداری از ساختارها و سامانه های ملی مدیریت سوانح و بر مبنای مستندات بین المللی، ارکان مختلفی مانند سامانه فرماندهی سانحه و مراکز عملیات اضطراری در خلال سالهای قبل در ساختارهای سازمانی مختلف داخل کشور استقرار و پیاده سازی شده اند.
بر مبنای بند ب ماده ‎۱۴‏ قانون مدیریت بحران کشور و به منظور مدیریت بهینه مشارکت های بشردوستانه، طرح ایجاد و استقرار سامانه های یکپارچه مشارکت های بشردوستانه معروف به «سیما» در سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی شده است.
مأموریت سامانه «سیما»؛ بهینه سازی و مدیریت زنجیره مشارکت های بشردوستانه در زمان حوادث و سوانح است که در شرایط عادی هم با عنایت به برنامه ریزی دانش محور معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، دستورالعمل هایی را پیگیری می کند.
بنا بر اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، شرکتهای دانش بنیان و فناورانی که با ایده ها، محصولات و خدمات خود می توانند کمک رسان مجریان این طرح باشند، تا ۲۰ تیرماه فرصت دارند به این آدرس رجوع کنند.
منبع:

1402/04/06
11:47:06
0.0 از 5
428
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود