وزیر ارتباطات اعلام كرد

پیگیری رفع محدودیت گوگل پلی در کارگروه مصادیق محتوای مجرمانه

پیگیری رفع محدودیت گوگل پلی در کارگروه مصادیق محتوای مجرمانه

بی دانلود: به گزارش بی دانلود، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رفع محدودیت های برای تعدادی از پلت فرم ها را مشروط به پذیرش قواعد جمهوری اسلامی دانست و اظهار داشت: درباره ی سایر محدودیت هایی که موجود است، قسمتی از آنرا می پذیریم، نمونه آن گوگل پلی است که در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه درحال پیگیری هستیم.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ در جمع خبرنگاران درباب رفع کندی اینترنت با تأکید بر این که این روند رو به بهبود است، اضافه کرد: ما در نمایشگاه ملاحظه می کنید، سرعت های اینترنتی که برای مردم فراهم می نماییم، سرعت های چندصد مگابایت بر ثانیه است.
وی افزود: ۱۰ تا ۱۵ سال است که در ارتباطات ثابت سرمایه گذاری نشده بود و عقب بود و ۱۰ سال است که ارتباطات ثابت در رده یکصد و چهلم جدول در میان ۱۸۰ کشور دنیا هستیم و با اجرای این پروژه وضعیت ما بهتر خواهد شد.
زارع پور با اعلان اینکه ولی نسبت به گذشته به هیچ وجه عقب گرد نداریم و وضع ما روز به روز بهتر شده است، اضافه کرد: ولی نسبت به آن چه که باید باشیم، عقب هستیم و شبانه روزی تلاش می نماییم تا بهترین ها را برای مردم فراهم نماییم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در این نمایشگاه شرکت های مختلفی هستند که بر روی پروژه فیبر نوری و نسل پنجم فعال می باشند و این مسیری است که وزارت ارتباطات آنرا دنبال می کند تا سرعت های خوب را برای مردم فراهم آورد.
زارع پور افزود: آن چه که یکسری از آن گلایه دارند، موضوع محدودیت هایی است که در بعضی از پلت فرم ها اعمال شده است و ما اعلام کردیم مانند عرفی که در همه جا دنبال وجود دارد، هر پلتفرمی که قوانین جمهوری اسلامی را بپذیرد، می تواند در ایران فعالیت کند، ولی تعدادی از پلت فرم ها نپذیرفتند.
وی اشاره کرد: همه کشورهای دنیا برای فضای مجازی خود اهمیت قائل هستند و پلت فرم ها موظفند قواعد کشورها را رعایت نمایند.
وزیر ارتباطات افزود: درباره ی سایر محدودیت هایی که موجود است، قسمتی از آنرا می پذیریم که می شود درباره ی آن تجدید نظر کرد، همانطور که بارها عرض کردم، درباره ی گوگل پلی است که در این نمایشگاه تعدادی از شرکتها گله کردند و ما در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه که مرجع تصمیم گیری در این خصوص است و دارای ۱۳ عضو بوده که یکی از اعضای آن وزارت ارتباطات است، درحال پیگیری هستیم.
منبع:

1402/04/09
14:13:30
0.0 از 5
326
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود