صندوق نوآوری بدنبال استقلال تامین مالی زیست بوم نوآوری از وابستگی به دولت می باشد

صندوق نوآوری بدنبال استقلال تامین مالی زیست بوم نوآوری از وابستگی به دولت می باشد

به گزارش بی دانلود، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلان اینکه این صندوق بدنبال آنست که تامین مالی زیست بوم نوآوری را از وابستگی دولتی رها کند، اظهار داشت: در این جهت با شبکه بانکی کشور و بازار سرمایه وارد همکاریهای گسترده ای شده ایم تا اقدامات مؤثری را در امتداد ایفای نقش دیگر بازیگران زیست بوم تامین مالی نوآوری، سازماندهی نماییم.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر محمدصادق خیاطیان امروز در جریان بازدید از ناحیه نوآوری شریف، در نشستی با نمایندگان شرکت های دانش بنیان فعال در این ناحیه، زیست بوم نوآوری شریف را یکی از زیست بوم های فعال و توانمند کشور توصیف کرد و اظهار داشت: ناحیه نوآوری شریف، هم بواسطه نیروی انسانی کارآمدی که در اختیار دارد و هم بواسطه ظرفیتهای خوب دانشگاه، در زیست بوم نوآوری کشور فعال گردیده است.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به این که ۵۵۰ شرکت دانش بنیان درحال فعالیت در عرصه های مختلف فناوری در ناحیه نوآوری شریف هستند، اظهار داشت: نهادهای تامین مالی نیز در این زیست بوم به عنوان جزء مهمی از اکوسیستم دانش بنیان شریف حضور دارند و درحال تامین مالی شرکت های دانش بنیان در وجوه مختلف هستند.
وی اشاره کرد: زیرساخت های بسیار مناسب آزمایشگاهی و کارگاهی نیز در این زیست بوم فراهم شده و همین طور شبکه سازی کم نظیر دانشگاه شریف توانسته هم افزایی خوبی در توسعه زیست بوم دانش بنیان کشور بوجود آورد.
خیاطیان اظهار داشت: امروز هر دانشگاهی برای تاسیس ناحیه نوآوری باید به اقتضائات خود توجه کند. با این همه بنظر می رسد ناحیه نوآوری شریف باتوجه به سوابقی که دارد، می تواند الگوی سایر دانشگاه های کشور نیز باشد. در ناحیه نوآوری شریف، صندوق نوآوری و شکوفایی تجربه همکاری خوبی داشته و شرکت های این ناحیه نیز حمایت های خوبی را از صندوق دریافت کرده اند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در آخر با اشاره به این که تمام تلاش صندوق بر این پایه استوار است که تامین مالی شرکت های دانش بنیان گرفتار مشکل نشود، اشاره کرد: صندوق نوآوری در پی آنست که تامین مالی زیست بوم نوآوری را از وابستگی دولتی رهایی بخشد. در این راستا، با شبکه بانکی کشور و بازار سرمایه وارد همکاریهای گسترده ای شده ایم تا اقدامات مؤثری را در امتداد ایفای نقش دیگر بازیگران زیست بوم تامین مالی نوآوری سازماندهی نماییم.
به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، در این جلسه مدیران شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر در ناحیه نوآوری شریف نیز به طرح مسائل و دغدغه های خود پرداختند و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در موارد مقتضی، دستور پیگیری صادر کرد.
منبع:

1402/04/21
20:05:35
0.0 از 5
311
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود