دعوت از دانشجویان برای حضور در مسابقه ساخت ماهواره مکعبی اپسکو

دعوت از دانشجویان برای حضور در مسابقه ساخت ماهواره مکعبی اپسکو

بی دانلود: به گزارش بی دانلود، سازمان همکاریهای فضایی آسیا و اقیانوسیه (APSCO) با همکاری سازمان فضایی ایران، مسابقه دانشجویی طراحی و ساخت ماهواره مکعبی را برگزار می نماید.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، در این رویداد، سه تیم دانشجویی از هر کشور، وارد مسابقه شده و بعد از عرضه پیشنهاد انجام مأموریت فضایی بوسیله ی یک ماهواره مکعبی ۳یو و یا تلفیقی از واحدهای کمتر (جمعا ۳ یو)، در دوره آموزشی و طراحی ماهواره شرکت خواهند کرد.
بعد از مرحله طراحی اولیه، یک تیم از هر کشور به مرحله طراحی دقیق و ساخت نمونه مهندسی راه خواهد یافت. هزینه سخت افزاری ساخت نمونه مهندسی توسط اپسکو تأمین خواهد شد.
تیم های دانشجویی علاقمند به شرکت در این رویداد، حداکثر تا ۸ مرداد ماه سالجاری می توانند اسناد خویش را تکمیل و به ایمیل ir.isa@IranACC ارسال نمایند.
اطلاعات تیم در قالب پیوست (انگلیسی)، نامه معرفی از دانشگاه شامل نام تیم، نام سرپرست و اعضای تیم، سند پیشنهاد مأموریت (انگلیسی)، سند پیشنهاد مأموریت از اسناد ثبت نام در این مسابقه تعیین شده است.
در مرحله اول تیم ها می توانند نمونه مهندسی ماهواره های خویش را عرضه کنند، ولی در مرحله نهایی، ساخت مدل مهندسی، بر مبنای دستورالعملی که توسط اپسکو عرضه خواهد شد، صورت خواهد پذیرفت.
همینطور زیرساخت های مورد نیاز جهت طراحی و ساخت ماهواره مکعبی باید در جهت تحقق اهدافی چون امکان سنجی انجام مأموریت توسط ماهواره مکعبی طبق شرایط مسابقه، دردسترس بودن زیرساخت های مورد نیاز و برآورد هزینه برای نمونه پروازی باشد.
به نقل از روابط عمومی سازمان فضایی ایران، بعد از دریافت اسناد تیم ها، هر یک از تیم ها طی یک جلسه آنلاین مبادرت به معرفی خود همراه با عرضه پیشنهاد مأموریت به زبان انگلیسی خواهند کرد.
بعد از بررسی پیشنهادها و عرضه تیم ها، سازمان فضایی ایران سه تیم برتر را به اپسکو معرفی می کند.
منبع:

1402/04/27
11:57:40
0.0 از 5
394
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود