تمدید ارسال طرح ها در چالش قیر تا ۲۰ مرداد

تمدید ارسال طرح ها در چالش قیر تا ۲۰ مرداد

بی دانلود: بی دانلود: ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و انجمن قیر ایران چالش طرح های نوآورانه قیر را برگزار می کنند و متقاضیان تا 20 مرداد فرصت دارند تا طرح های خودرا ارسال نمایند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، چالش طرح های نوآورانه صنعت قیر تا ۲۰ مردادماه تمدید گردید و دانشجویان، اساتید، نخبگان و فناوران کشور تا ۲۰ مردادماه می توانند ایده ها و طرح های نوآورانه خودرا به این چالش ارسال نمایند.
قیر، از مشتقات نفت و ماده ای هیدروکربنی سیاه رنگ تا قهوه ای تیره و خمیری شکل است که در سولفید کربن و تتراکلرید کربن بطورکامل حل می شود و در عایق کاری رطوبت و ساخت آسفالت به کار می آید. قیر انواع گوناگونی دارد و از طبیعی و معدنی و خالص تا محلول و امولسیون و نفتی را شامل می شود و هر یک از انواع آن، دارای کاربرد خاصی است.
این ماده هیدروکربنی شامل ۸۰ درصد کربن و ۱۵ درصد هیدروژن و بازمانده های دیگر آن شامل اکسیژن، گوگرد، نیتروژن و فلزات مختلف است و اغلب در پالایشگاه نفت تولید می شوند.
باتوجه به مصرف بسیار بالای این ماده در کشور و همین طور شناخته شدن کشور ایران به عنوان یکی از تولیدکنندگان ماده خام قیر از مشتقات نفتی، جهت پشتیبانی از طرح های نوآورانه این صنعت، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با همکاری انجمن قیر ایران چالش "طرح های نوآورانه صنعت قیر" را مطرح نمودند که در این جهت برنامه چالش های فناوری و نوآوری شبکه تبادل فناوری به عنوان مجری، این چالش را برگزار می کنند.
به نقل از ستاد نانو، هدف از برگزاری این چالش ارائه ایده های فناورانه، نوآورانه و بدیع در عرصه قیر با خاصیت هایی چون توجیه پذیری از نظر اقتصادی، تناسب با ظرفیت شرکت های صنعتی، قابلیت صنعتی شدن (تولید انبوه)، دارا بودن بازار مناسب (داخلی و صادراتی)، در نظر گرفتن مسائل زیست محیطی، ملاحظات فنی و الزامات راهکار پیشنهادی و راه حل ها است.
طرح ارسال شده همین طور باید از قابلیت تجاری سازی و تولید انبوه برخوردار باشد. طرح های دارای نمونه اولیه در اولویت هستند.1402/05/02
08:08:12
0.0 از 5
307
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود