افتتاح مرکز نوآوری لنسر شریف برای دانش آموزان

افتتاح مرکز نوآوری لنسر شریف برای دانش آموزان

به گزارش بی دانلود، مرکز نوآوری لنسر با هدف توسعه و رشد دانش آموزان ۷ الی ۱۷ سال در زمینه برنامه نویسی و رباتیک و اینترنت اشیا و هوش مصنوعی در ایستگاه نوآوری شریف راه اندازی شد.به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، مرکز نوآوری لنسر روز گذشته(سه شنبه ۱۰ مردادماه) با حضور دانش آموزان، مدیران و کارکنان این مجموعه و مسؤلان وزارت آموزش و پرورش و معاونت علمی ریاست جمهوری و مهمانانی از پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس و ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان دیجیتال معاونت علمی راه اندازی شد.

این مرکز که در جهت توسعه و رشد دانش آموزان ۷ الی ۱۷ سال در زمینه برنامه نویسی و رباتیک و اینترنت اشیا و هوش مصنوعی فعالیت می کند، در ایستگاه نوآوری شریف با سرمایه ای بالغ بر ۸۰ میلیاردریال راه اندازی شد. موسس این مرکز نوآوری شرکت دانش پژوهان ورنای آتی از شرکتهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس است.

در ابتدای این مراسم، رامبد دانش پژوه؛ مدیر مجموعه لنسر شریف در مورد این مجموعه و اهداف آن اظهار داشت: هدف این نوآوری تغییر دنیای پیرامون ما است. مرکزی که به تحولات تکنولوژی امروز و آینده با تلاش ها و خلاقیت های دانش آموزان پاسخ می دهد. امیدوارم این افتتاحیه شروعی تازه برای ما و یک آغاز وعده آور برای رویاپردازی و خلق آفرینی و برای ایجاد تغییراتی در سیستم آموزشی کشور باشد. در این مرکز ما به دنبال کشف ایده های جدید و آزمایش راه های مختلف هستیم. در این مرکز اشتیاق برای پیشبرد علم و دانش بی نهایت است.

در ادامه این مراسم احسان کشتکاری؛ نماینده ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان دیجیتال معاونت علمی و فناوری ضمن اشاره به پیشرفت تکنولوژی، دانش آموزان از سنین پایین احتیاج به این دارند که با دنیای کسب و کار آشنا گردند. و مراکزی مانند لنسر شریف برای همین منظور بوجود آمده اند که امیدواریم، شرایطی ایجاد شود که بر مبنای تکنولوژهای پلتفرمی شرایط جهت استفاده همه دانش آموزان کشور بخصوص در مناطق محروم هم مهیا شود.

در ادامه این مراسم، مهدی کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: هم اکنون با دو مبحث اساسی در این عرصه مواجه هستیم. نخست باید به مساله نوآوری دانش آموزی و آموزش های برپایه فناوری اشاره نمود. این دو جزو موضوعات اساسی کشور محسوب می شوند. یک تقاضای اجتماعی برای رشد این حوزه وجود دارد و نوجوانان و جوانان علاقه زیادی به این مباحث دارند. این نیاز هم از نسل z نشات می گیرد. از این جهت توجه به مبحث فناوری و نوآوری و رشد خلاقیت مورد تاکید و توجه وزارت آموزش و پروش است.

شقایق حق جوی جوانمرد؛ سرپرست مرکز توسعه راهبردی معاونت علمی، فناوری و دانش بنیان ریاست جمهوری در این مراسم خطاب به دانش آموزان و نوجوان اظهار داشت: همه اینجا هستیم تا به نوجوان و دانش آموزان بگویم که چقدر برای ما اهمیت دارند و تا به چه میزان درست و خوب بزرگ شدن آنها اهمیت دارد. ما تلاش داریم تا نوجوانان در دوره بزرگسالی خود از ما موفق تر و پیشرفته تر باشند. امروز با هم می خواهیم افتتاح مرکزی که به دانش آموزان آموزش های مناسبی را عرضه می دهد جشن بگیریم.

همچنین در بخشی از مراسم، از پلت فرم هوش مالی لنسر کوین رونمایی گردید. این پلت فرم با هدف آشنایی دانش آموزان این مرکز با حوزه ارزهای دیجیتال به راه افتاده است. در پایان این برنامه از دانش آموزان برتر این مرکز پارسال که توسط مجموعه سیمکارت انارستان بورسیه تحصیلی شده بودند تقدیر گردید و ایستگاه نوآوری شریف هزینه بورسیه دوره ی پیشرفته دانش آموزان این مرکز را به عهده گرفت.

منبع:

1402/05/14
09:15:08
0.0 از 5
388
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود