در سفر استانی معاون علمی رئیس جمهوری صورت گرفت

افتتاح مزرعه لاین آرین در بابلسر

افتتاح مزرعه لاین آرین در بابلسر

به گزارش بی دانلود، در مسافرت معاون علمی وفناوری رئیس جمهوری به استان مازندران مزرعه نوآوری مرغ لاین آرین در بابلسر به بهره برداری رسید.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، با هدف توسعه و پشتیبانی از واحدهای فناوری روح الله دهقانی فیروز آبادی، معاون علمی رئیس جمهوری از امروز سفر خویش را در استان مازندران شروع کرد.
در شروع این سفر وی در بازدید از دانشگاه علوم دریایی نوشهر در جریان بهره برداری از بزرگترین شبیه ساز سامانه ناوبری و فرماندهی کشتی و موتورخانه کشتی ساخت و طراحی شده توسط یکی از شرکتهای فناور قرار گرفت.
شبیه ساز موتورخانه کشتی (Engine room simulator) قابلیت شبیه سازی تایپ های مختلفی از سیستم های رانش کشتی و ماشین آلات فرعی در ارتباط با موتورهای دیزل، توربین های گاز، توربین های بخار و موتورهای الکتریکی را فراهم می آورد.
از بهترین قابلیت های این شبیه ساز میتوان به قابلیت حقیقت مجازی، کوبل شدن یا متصل شدن آن به شبیه ساز پل فرماندهی کشتی (شبیه ساز عرشه) اشاره نمود که میتوان دوره های پیشرفته مدیریت گروهی (group management) را اجرا کرد. همینطور با استفاده از این شبیه ساز تمامی سر فصل های مکانیک کشتی و الکترونیک کشتی و مدیریت عملیات در شرایط اضطراری و انواع آتشسوزی در موتورخانه و چگونگی اطفاء آن و سناریوسازی های مختلف و رفع اشکال قابل تدریس و تمرین هستند.
قابلیت دریافت آزمون و ارزشیابی برای احراز شایستگی دانشجویان به صورت کاملا الکترونیک از خصوصیت های خاص این شبیه ساز به حساب می آید.
طراحی و بومی سازی این شبیه ساز برای اولین بار در ایران توسط یکی از شرکتهای دانش بنیان رقم خورده و تا کنون هیچ مرکز آموزشی در ایران مجهز به سامانه شبیه ساز موتورخانه نبوده است.
حوزه فعالیت این شرکت، بومی سازی، ساخت و تولید شبیه سازهای دریایی است که با هدف ارتقای دانش و تخصص نیروی انسانی فعال در حوزه دفاعی و تجاری با رفع وابستگی به نمونه های غیر بومی است. از محصولات این شرکت دانش بنیان که رونمایی گردید و مورد بازدید قرار گرفت، میتوان به پروژه شبیه ساز پل فرماندهی کشتی، شبیه ساز موتورخانه کشتی، شبیه ساز موقعیت یابی، شبیه ساز قایق یدک کش و سایر شبیه سازهای حوزه دریایی اشاره نمود.
شبیه ساز پل فرماندهی از مهم ترین تولیدات این شرکت دانش بنیان است که با قابلیت طراحی سناریوهای پیچیده، عرضه مهم ترین بنادر و شناورها و دسترسی به تمامی ماژول های پل فرماندهی می تواند عملیات در ارتباط با مانور کشتی، هدایت و ناوبری را در شرایط جوی و محیطی متفاوت با عرضه تصویر ۲۱۰ تا ۳۶۰ درجه برای پل اصلی شبیه سازی کند. همینطور قابلیت افزودن پل های شناورهای فرعی تا حداکثر ۱۰ پل به سناریو وجود داشته که مورد استفاده های تجاری و نظامی قرار می گیرد. این شبیه ساز در دنیا با نام FULL MISSION SHIP SIMULATOR شناخته می شود و کار با این شبیه ساز، از الزامات دریافت گواهینامه های بین المللی همچون IMO است.

بازدید از مرکز رشد نوآوری نوشهر
بازدید از مرکز رشد نوآوری نوشهر از دیگر برنامه های سفر استانی معاون علمی است. این مرکز با همکاری دانشگاه علوم دریایی نوشهر امسال به بهره برداری رسید.
افتتاح مرکز نوآوری بابلسر و بازدید از شرکتهای مستقر در آن از دیگر برنامه های سفر استانی معاون علمی رئیس جمهوری است.
در این سفر همینطور مزرعه نوآوری مرغ لاین آرین A1 و G5 با حضور دهقانی فیروزآبادی راه اندازی شد.
مرغ نژاد آرین یک مرغ ایرانی و کاملا استاندارد است که با وجود این که جزو نژادهای اصیل به حساب می آید، طی سالیان گذشته به آن توجه نشده است، اما تجربه موفق پرورش نژاد آرین در کشور نشان داده که می تواند جایگزین نژاد خارجی مرغ راس انگلیس شود.
منبع:

1402/05/28
12:19:51
0.0 از 5
268
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود