دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح كرد

ضرورت ایجاد فرهنگستان علوم اسلامی

ضرورت ایجاد فرهنگستان علوم اسلامی

بی دانلود: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بر ضرورت ایجاد فرهنگستان علوم اسلامی تاکید نمود.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه در مسافرت به قم و دیدار با مجمع طلاب و اساتید و فضلای حوزه علمیه قم، با اشاره به عملکرد شورای عالی انقلاب فرهنگی در دوره گذشته، اظهار داشت: قبل از این شورا بر موضوعات علم و فناوری متمرکز بود، چون بیشتر مصوبات درحوزه علم و فناوری بودند، البته عملکرد خوبی در حوزه علم و فناوری داشته است؛ چونکه ۶۵ درصد مصوبات در علم و فناوری اجرائی شده است. همین اقدامات سبب شد که اکنون در رتبه علمی اول منطقه و ۱۵ جهانی قرار گرفته ایم.

وی با اشاره به حوزه فرهنگ در شورای عالی انقلاب فرهنگی، اظهار داشت: شورا در گذشته توانست سند مهندسی فرهنگی بنویسد، اما رییس جمهوری وقت ابلاغ آنرا به تعویق انداخته بود، بنا بر این این سند با فاصله بسیاری اجرائی شد و اکنون در ۱۲ استان در قالب برش استانی اجرائی شده است، هر استان با محوریت شورای فرهنگ عمومی برش استانی را اجرائی می کند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اعلان اینکه در دوره ی جدید شورا ۵۰ درصد مصوبات در عرصه فرهنگ و ۵۰ درصد در عرصه علم و فناوری خواهد بود، تاکید کرد: این رویکرد به آن مدلول نیست که مصوبات حوزه علم و فناوری کاسته می شود، بلکه مصوبات در عرصه فرهنگ افزایش خواهد یافت.

خسروپناه با اشاره به تعدادی از اقدامات صورت گرفته، اظهار داشت: در طول این مدت سند امنیت غذایی تصویب و ابلاغ گردید، همین طور میزهای تخصصی در ذیل ستادهای چهارگانه تشکیل شد.

وی با اشاره تحریم شورای عالی انقلاب فرهنگی و دبیر این شورا از طرف اتحادیه اروپا، افزود: بنظر می رسد که این تحریم به سبب مصوبات و جدیت شورا و شخص من نسبت به مطالبی نظیر امنیت غذایی، هوش مصنوعی و کوانتوم بوده است؛ چونکه با اجرای سیاست ها دراین زمینه ها کشور بیمه خواهد شد و غربی ها از این رویکرد واهمه دارند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد: مصوبات حوزه فرهنگ با جدیت بیشتری دنبال می شود، نخستین سند هم دراین زمینه سند مهدویت بود که در نیمه شعبان رونمایی گردید. نیاز داریم در عرصه های گوناگون فرهنگی نظیر مسجد، موسیقی، سینما و غیره سند تدوین نماییم.

خسروپناه با اعلان اینکه مدت هاست مقام معظم رهبری قرارگاهی شدن شورای عالی انقلاب فرهنگی را مطالبه می کنند، افزود: با اقدامات انجام شده در ۶ ماه اخیر به میزان ۳۰ درصد قرارگاهی شده ایم، اما باید این رویکرد ادامه پیدا کند.

وی در حوزه ارتباط به حوزه علمیه بیان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی در عرصه های علمیه ورود نخواهد داشت، مگر این که حوزه درخواست داشته باشد، بنظر می رسد که جای فرهنگستان علوم اسلامی در کشور خالی است و حوزه علمیه دراین زمینه می تواند اقدامات لازم را انجام دهد و ما نیز در شورای عالی انقلاب فرهنگی ایجاد این فرهنگستان را تسهیل خواهیم کرد.
به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از مجمع طلاب و اساتید و فضلای حوزه علمیه قم درخواست نمود که افراد متخصص و دارای برنامه علمیاتی به میزهای شورای عالی انقلاب فرهنگی متصل شوند تا مسائل با حضور متخصصان بررسی شود.
منبع:

1402/05/29
11:31:29
0.0 از 5
333
تگهای خبر: اساتید , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود