معاون علمی رئیس جمهوری اعلام كرد

برگزاری جایزه فناورانه هم تراز جایزه مصطفی(ص) با هدف توجه به آینده دانش بنیان ها

برگزاری جایزه فناورانه هم تراز جایزه مصطفی(ص) با هدف توجه به آینده دانش بنیان ها

به گزارش بی دانلود، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری برگزاری رویداد جایزه «نکست» را با هدف توجه به آینده شرکت ها از راه ابزارهای مالی دانست و اظهار امیدواری کرد که به همت جریان سازی رسانه ای جایزه «نکست» بتواند مشابه رویداد جایزه مصطفی(ص) در سطح بین المللی برگزار گردد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر روح الله دهقانی فیروز آبادی در نشست خبری جایزه ملی فناوری نکست (نوآوری کارآفرینان سرآمد توسعه)، شرکتهای دانش بنیان را یکی از بزرگترین افتخارات کشور دانست و اضافه کرد: این شرکت ها، شرکت هایی هستند که تلاشهای زیادی انجام داده اند، اما این تلاش ها کمتر لمس می شوند، در حالیکه این شرکت ها با عنایت به تحریم های ظالمانه ای که ضد ایران وجود دارد، در لابراتوار و شرکت ها با تولید داروهای مورد نیاز کشور فضا را طوری رقم زدند که تحریم ها خیلی احساس نشود.
وی با اشاره به اینکه امروز امنیت خوبی در حوزه دارو بوجود آمده است، اظهار نمود: یکی از موضوعات جدی در معاونت علمی در این دوره، توازن و تناسب حمایت های معاونت علمی است. همه برنامه های معاونت علمی همچون رویانو، نکست، برنامه های معاونت در حوزه تعاملات خارجی و نظام جدید ارزیابی یک هدف اصلی دارند و آن حمایت متوازن از زیست بوم دانش بنیان است.
دهقانی فیروزآبادی با تکیه بر این که این حمایت ها در دو زاویه ابعاد و اندازه شرکت ها و زاویه زمان اعمال می شود، افزود: شرکت ها به سه دسته نوپا، نوآور و فناور تقسیم می شوند. در بعد زمانی، در زمان گذشته شامل حمایت هایی که تا امروز عرضه شده است و اینکه شرکت ها با چه چالش هایی روبه رو بوده اند، در زمان حال هم توجه به اینست که شرکت ها امروز در چه وضعی قرار دارند و این که چه تسهیلات و چه امکاناتی به شرکتهای دانش بنیان اختصاص بدهیم تا این شرکت ها رشد کنند.
معاون علمی رئیس جمهوری با اشاره به اینکه ما نباید از آینده شرکت ها غافل شویم، افزود: اگر به آینده شرکت ها توجه نشود، آیندگان قضاوت خوبی از ما نخواهند داشت و این فلسفه رشد پایدار و مداوم و پویای شرکت ها است.
دهقانی فیروزآبادی اظهار داشت: امروز شاهد تلاش هایی هستیم که از ۲۰ تا ۳۰ سال قبل شروع شده و امروز به ثمره رسیده است. امروز اگر کشوری می خواهیم که در علم و فناوری الگو باشد و فناوری در زندگی مردم نفوذ کند، باید به فکر آینده بود و از آن غافل نشد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ضمن اشاره به برگزاری رویداد جایزه ملی فناوری «نکست»، هدف از برگزاری آنرا نگرش بلندنظرانه به آینده شرکت ها دانست و خاطرنشان کرد: ما وظیفه داریم در چارچوب برنامه های ملی، عرضه ابزارهای پرارزش را برنامه ریزی نماییم.
دهقانی فیروزآبادی اظهار داشت: سرمایه گذاری برای آینده همیشه همراه خطر و ریسک است و برنامه «نکست» به دنبال اینست که شرکتهای پیشران با کمک هزینه های پژوهانه معاونت علمی، به محصول چند سال آینده خود فکر کنند.
وی اظهار امیدواری کرد که به همت جریان سازی رسانه ای جایزه «نکست» بتواند مشابه رویداد جایزه مصطفی(ص) در سطح بین المللی برگزار گردد.
منبع:

1402/06/05
13:10:19
0.0 از 5
210
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود