در گفت وگو با بی دانلود تاكید شد

لزوم توجه بیشتر کشورهای اسلامی به توسعه زیر ساخت های تحقیقاتی

لزوم توجه بیشتر کشورهای اسلامی به توسعه زیر ساخت های تحقیقاتی

به گزارش بی دانلود، عضو پیوسته فرهنگستان علوم، اعطای جایزه مصطفی(ص) را راهکاری برای ارتقای جایگاه دانشمندان در کشورهای اسلامی دانست و اظهار داشت: کشورهای اسلامی نیاز دارند تا برای توسعه زیر ساخت های تحقیقاتی و همینطور ایجاد امکاناتی برای دانشمندان، سرمایه گذاری کنند.


حسن ظهور در گفتگو با ایسنا، اهدای جوایز علمی را باعث رشد علم و فناوری در کشورها دانست و اضافه کرد: اعطای این جوایز همینطور کمکی برای توجه بیشتر به دانشمندان است.
عضو هیات مدیره بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) ضمن اشاره به تقویت جایگاه علم و فناوری دانشمندان جهان اسلام، اظهار نمود: کشورهای اسلامی علاوه بر آنکه باید برای علم اهمیت بیشتری قائل شوند، نیاز است تا امکاناتی برای دانشمندان فراهم نمایند و این اقدامی است که کشورهای پیشرفته برای دانشمندان خود اجرایی می کنند و در این خصوص نیاز است تا کشورهای اسلامی در این عرصه ها سرمایه گذاری کنند و به تقویت زیر ساخت های تحقیقاتی چون لابراتوار ها بپردازند. ارتقای بودجه دانشگاه ها از دیگر اقداماتی است که باید در کشورهای اسلامی رخ دهد.
ظهور ضمن اشاره به جایگاه جایزه مصطفی(ص) اضافه کرد: همه دانشمندانی که در این رویداد شرکت می کنند، دارای سطح علمی متفاوتی هستند، اما افرادی که جزو برگزیدگان انتخاب می شوند، جزو بهترین ها هستند؛ چونکه آنها دانشمندان برجسته با یک اثر اثرگذار در جهان هستند.
به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، پنجمین آیین اعطای جایزه مصطفی(ص) روز ۱۰ مهرماه ۱۴۰۲ در اصفهان برگزار می شود. این نخستین باری است که جایزه مصطفی(ص) خارج از تهران برگزار می ­شود و اصفهان بعنوان یکی از مهم ترین مراکز تمدن اسلامی، میزبان این جایزه خواهد بود.
پنجمین آیین اعطای جایزه مصطفی(ص)، نقطه اوج هفته ای است که با عنوان «هفته جایزه مصطفی(ص)» شناخته می شود. بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) از ماه ها پیش، تعدادی از سیاست گذاران و مدیران علم و فناوری جهان اسلام همچون رؤسای مراکز و سازمان های علمی جهان اسلام، دانشمندان و فناوران، ارتباط گران علم و فناوری و خیرین و واقفین علمی را شناسایی و دعوت کرده است تا در این هفته و در چارچوب مجموعه ای از رویدادهای علمی با محوریت جایزه مصطفی(ص) گرد هم آیند.
منبع:

1402/06/08
08:01:13
0.0 از 5
357
تگهای خبر: دانشگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود