مؤسسه ژئوفیزیك اعلام كرد؛

ثبت بیشتر از 1070 زمین لرزه در مهرماه 1402

ثبت بیشتر از 1070 زمین لرزه در مهرماه 1402

بی دانلود: به گزارش بی دانلود، بر مبنای آمار شبکه های لرزه نگاری مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، ایران در مهر ماه ۱۴۰۲، بیشتر از ۱۰۷۰ بار لرزید.به گزارش بی دانلود به نقل از دانشگاه تهران، بنا بر گزارش مؤسسه ژئوفیزیک، شبکه های لرزه نگاری مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در مهرماه ۱۴۰۲ تعداد ۱۰۷۹ زمین لرزه را ثبت کردند. این زمین لرزه ها در نواحی مختلف ایران و نواحی مرزی رخ داده و توسط شبکه های لرزه نگاری ثبت و تعیین محل شده اند. در مهرماه ۱۴۰۲ تعداد ۷۳ زمین لرزه با بزرگی بیشتر از ۴.۰ در داخل کشور توسط مرکز لرزه نگاری کشوری به ثبت رسیده است که بزرگ ترین آنها زمین لرزه ای به بزرگی ۶.۵ در مقیاس امواج درونی زمین در تاریخ ۱۵ مهر در هرات افغانستان (حوالی مرز ایران و افغانستان) و همچنین، زمین لرزه به بزرگی ۵.۶ در تاریخ ۲۵ مهر در حوالی فین هرمزگان بوده است.

از لحاظ آماری ۷۹۸ زمین لرزه با بزرگی کوچک تر ۳، تعداد ۲۰۸ زمین لرزه با بزرگی بین ۳و۴، تعداد ۵۷ زمین لرزه با بزرگی بین ۴ و ۵، تعداد ۱۱ زمین لرزه با بزرگی بین ۵ و ۶ و تعداد ۵ زمین لرزه با بزرگی بین ۶ و ۷ بوده است. در مهرماه زمین لرزه های گوناگونی در هرات افغانستان رخ داد بطوری که در خلال این ماه ۵۰۰ زمین لرزه در مرز افغانستان (هرات) و ایران (تایباد) ثبت و تعیین محل شد. استان خراسان رضوی با ۸۱ زمین لرزه ثبت شده دستگاهی بالاترین آمار زمین لرزه ثبت شده در مهرماه ۱۴۰۲ را به خود مختص کرده است و بعد از آن استانهای کرمان و چهارمحال و بختیاری به ترتیب با ۵۵ و ۴۲ زمین لرزه قرار دارند.
مرکز لرزه نگاری کشوری در مهرماه سال جاری ۱۱ زمین لرزه در استان تهران ثبت کرده است که بزرگترین آنها با بزرگی ۲.۴ در مقیاس امواج درونی زمین در حسن آباد بوده است.منبع:

1402/08/14
12:41:17
0.0 از 5
166
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود