در بخش كشاورزی و محیط زیست؛

عضو هیات علمی دانشگاه تهران شایسته دریافت جایزه ویژه اکو شد

عضو هیات علمی دانشگاه تهران شایسته دریافت جایزه ویژه اکو شد

بی دانلود: به گزارش بی دانلود، همزمان با اجلاس سازمان همکاری اقتصادی اکو در تاشکند، دکتر طیبه مصباح زاده عضو هیات علمی دانشگاه تهران، شایسته دریافت جایزه ویژه و دیپلم افتخار در قسمت کشاورزی و محیط زیست شناخته شد.به گزارش بی دانلود به نقل از دانشگاه تهران، فرایند انتخاب و معرفی برگزیدگان جایزه اکو (ECO Award) بنا بر مقررات مندرج در شیوه نامه (Modality) سازمان اکو اینست که جایزه اکو به افرادی تعلق می گیرد که شهروند کشورهای عضو اکو باشند و پژوهش های آنان در جهت آثار منطقه ای و همسو با اهداف سازمان باشد.
یکی از برنامه های دستور کار شانزدهمین اجلاس سران اکو در تاشکند، اهدای جوایز اکو است که مراتب توسط رئیس جمهور ازبکستان و دبیرکل اکو به برگزیدگان اعطا خواهد شد.
این جوایز در پنج حوزه اقتصاد؛ تاریخ، فرهنگ، ادبیات و هنرهای زیبا؛ علوم و فناوری؛ آموزش و کشاورزی و محیط زیست اعطا می شود.
همزمان با اجلاس سازمان همکاری اقتصادی اکو در تاشکند، دکتر طیبه مصباح زاده عضو هیات علمی دانشگاه تهران، شایسته دریافت جایزه ویژه و دیپلم افتخار در قسمت کشاورزی و محیط زیست شناخته شد.
دکتر طیبه مصباح زاده عضو هیأت علمی گروه احیای مناطق خشک و کوهستانی دانشکده منابع طبیعی دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران است. وی مؤلف کتاب و مقالات مختلف تحقیقاتی و پژوهشی است.
اثر برگزیده این چهره علمی با عنوان میکروریزائی، با هدف افزایش کنترل فرسایش ناشی از باد و گرد و خاک در دریاچه ارومیه بوده و با عنایت به منطبق بودن مبحث تحقیق با اهداف اکو و داشتن آثار منطقه ای مورد قبول قرار گرفت و به دبیرخانه اکو بعنوان نماینده منتخب کشورمان ارائه شد.
این عضو هیأت علمی دانشگاه تهران کتاب هایی در حوزه های کاربری زمین و منابع خاک، ارزیابی تخریب اراضی، مهندسی پیشرفته محیط های بادی، اصول و کاربرد تصویر فراطیفی در منابع طبیعی، فرایند شکل گیری تپه های ماسه ای و همینطور ارزیابی پروژه های منابع طبیعی تألیف و ترجمه کرده است.
بیش از ۱۵۰ مقاله انگلیسی و فارسی در مجلات و کنفرانس های معتبر بین المللی از دکتر طیبه مصباح زاده عرضه شده است.
عضویت در شورای پژوهشی سازمان حفاظت محیط زیست و همینطور فعالیت بعنوان عضو وابسته مرکز تحقیقات اتمسفری و شرایط جوی ایتالیا همچون سوابق این عضو هیأت علمی دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران است. او اخیرا به عضویت شورای سیاستگذاری علمی کنوانسیون مقابله با بیابان زایی سازمان ملل متحد هم درآمده است.


منبع:

1402/08/22
07:31:12
0.0 از 5
154
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود