افزایش تقاضای ضمانت نامه شركت های دانش بنیان در سال ۹۸

افزایش تقاضای ضمانت نامه شركت های دانش بنیان در سال ۹۸

به گزارش بی دانلود معاون برنامه ریزی صندوق نوآوری و شكوفایی از افزایش تقاضای ضمانت نامه شركت های دانش بنیان از صندوق نوآوری در سال 98 آگاهی داد و اظهار داشت: صدور این میزان ضمانت نامه منجر به انعقاد بیش از 300 قرارداد برای فروش محصولات دانش بنیان در كشور شده است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، روح الله ذوالفقاری، میزان ضمانت نامه های صادر شده از طرف این صندوق برای شرکت های دانش بنیان در سال قبل را صعودی و مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: نتایج بررسی تعداد شرکت های دانش بنیان ستاندن کننده خدمت ضمانت نامه صندوق نوآوری و شکوفایی در ۱۱ ماهه اول سال ۹۸ نشان میدهد که ۵۰۰ ضمانت نامه برای ۱۴۳ شرکت دانش بنیان به مبلغ ۸۸۹۵ میلیارد ریال صادر گردیده است که این میزان منجر به انعقاد بیش از ۳۰۰ قرارداد برای فروش محصولات دانش بنیان و ایجاد زمینه فروش بیش از ۶۳ هزار میلیارد ریال محصول دانش بنیان شده است.
بگفته وی، بیشترین تعداد درخواست صدور ضمانت نامه در آبان و بهمن ماه سال قبل و بیشترین تقاضا برای ضمانت نامه های بانکی باتوجه به مبلغ در ماه های شهریور و آبان بوده است.
ذوالفقاری اشاره کرد: بطور کلی ۱۰۸۵ فقره درخواست ستاندن ضمانت نامه از طرف ۳۱۸ شرکت بوده که ۱۲۶۰۰ میلیارد ریال آن در سال قبل محقق شده است.

معاون برنامه ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه کرد: طبق گزارش عملکرد ضمانت نامه در سال ۹۸، درخواست های شرکت های دانش بنیان تولیدی نوع ۲ در صدر تقاضای صدور ضمانت نامه قرار داشتند.
ایشان سپس شرکت های دانش بنیان استان تهران را بعنوان بیشترین متقاضی دریافت کننده ضمانت نامه عنوان نمود و اظهار داشت: بیشترین متقاضیان پس از استان تهران، به لحاظ مبلغ استان فارس با مبلغ پرداختی ۳۳۲۱ میلیارد ریال و به لحاظ تعداد، استان اصفهان با صدور ۷۷ ضمانت نامه بوده است. به عبارت دیگر استان های تهران، فارس و اصفهان به ترتیب در جایگاه اول تا سوم قرار دارند.
معاون برنامه ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی بیشترین شرکت های دانش بنیان متقاضی صدور ضمانت نامه را شرکت های فعال در زمینه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته عنوان نمود و اظهار داشت: در طبقه بندی حوزه فناوری شرکت های فعال در زمینه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و سخت افزارهای برق و الکترونیک، لیزر فوتونیک استقبال بیشتری داشتند.
برمبنای اعلام صندوق نوآوری و شکوفایی، وی در زمینه میزان نفوذ شرکت های دانش بنیان در حوزه های مختلف صنعتی نیز اظهار داشت: بهره برداران و ذینفعان اصلی ضمانت نامه های صادر شده صنایع نفت، گاز و انرژی بوده است که شامل شرکت های مربوط به وزارت نیرو، پتروشیمی، نفت و گاز است. بیشترین ضمانت نامه صادر شده نیز مربوط به قراردادهای شرکت های دانش بنیان با شرکت های انتقال گاز ایران، فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و مجتمع های گاز پارس جنوبی است.
منبع:

1399/03/10
12:11:41
5.0 از 5
2735
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود