پایش کیفیت آب با دستگاه ۷ سنسوره ایرانی

پایش کیفیت آب با دستگاه ۷ سنسوره ایرانی

بی دانلود: بی دانلود: یکی از شرکت های فناور مستقر در دانشگاه علم و صنعت ایران سیستمی را در فاز نمونه اولیه ساخته که قادر به پایش 7 عنصر است.


امیرحسین جلائیان از پژوهشگران این طرح در گفت و گو با ایسنا، دستگاه تولید شده در این شرکت را دستگاه CTD دانست و اظهار داشت: بر روی این دستگاه ۶ حسگر نصب شده که شامل حسگرهای PH، پروفیل، هدایت الکتریکی (conductivity)، دما، اکسیژن و شوری (Salinity) و ترکیبات آلی است.
وی کاربرد این دستگاه را پایش آب در سدها و یا اقیانوس ها دانست و اظهار داشت: این دستگاه بر روی سطح آب در عمق ۷۰ تا ۸۰ متری آب رهاسازی می شود و این پارامترها را در یک فایل اکسل به کاربر ارائه می دهد.
جلائیان با اعلان اینکه کاربر بوسیله اینترنت می تواند به این داده ها دسترسی داشته باشد، اظهار داشت: این دستگاه اپراتور را قادر به سنجش کیفیت آب می کند.
این محقق با اعلان اینکه نمونه اولیه آن تولید شده است، اشاره کرد: این دستگاه مورد تست میدانی قرار گرفته است. این یکی از تست ها در سد کارون ۴ بوده است.
وی با اعلان اینکه نمونه وارداتی این دستگاه در کشور موجود بوده است، تصریح کرد: این دستگاه تا حالا ۴ حسگر بوده و ۷ سنسوره آن تا حالا در کشور موجود نبوده است.
بگفته جلائیان، این شرکت موفق به تولید نمونه این دستگاه با ۷ حسگر شده است.
منبع:

1402/10/03
08:16:11
0.0 از 5
254
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود