آكادمی مهندسی چین ۱۰ پیشرفت مهم مهندسی را انتخاب كرد

چت جی پی تی و ایستگاه فضایی در بین بالاترین ها

چت جی پی تی و ایستگاه فضایی در بین بالاترین ها

بی دانلود: لیست 10 پیشرفت برتر حوزه مهندسی که به انتخاب «آکادمی مهندسی چین» تهیه شده است، دستاوردهای بزرگ 5 سال اخیر را نشان میدهد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از چاینا دیلی، «آکادمی مهندسی چین»(CAE) ۱۰ پیشرفت برتر حوزه مهندسی با اهمیت جهانی را معرفی کرده است که در پنج سال قبل انجام شده اند. در بین این لیست، نام ایستگاه فضایی چین، سیستم عامل «هارمونی اواس»(HarmonyOS) توسعه یافته توسط شرکت چینی «هوآوی»(Huawei) و چت بات «ChatGPT» به چشم می خورد.
این لیست از پیشرفت های انجام شده در سرتاسر جهان گردآوری شد و بر طبق سفارش کارشناسان، نظرسنجی های عمومی و بررسی مشاوران به مرحله نهایی رسید.
آکادمی مهندسی چین اظهار داشت که این لیست عمدتاً بر نتایج نوآورانه عمده در عرصه مهندسی و فناوری از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ متمرکز شده است که بطور مشترک یا مستقل تکمیل و تأیید شده اند و اهمیت جهانی دارند. این لیست شامل پروژه های بزرگ مهندسی، تجهیزات کلیدی حوزه فناوری و نوآوری های اصلی در مهندسی و فناوری است.
چین سه نوآوری در این لیست داشته است که عبارتند از ایستگاه فضایی «تیانگونگ»(Tiangong)، نیروگاه برق آبی «بایهتان»(Baihetan) در امتداد «رودخانه جینشا»(Jinsha River) در جنوب غربی چین و سیستم عامل هارمونی اواس شرکت هوآوی.
ایستگاه فضایی «تیانگونگ»


منبع:

1402/10/04
08:22:02
0.0 از 5
250
تگهای خبر: پروژه , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود