دبیر ستاد فناوری های شناختی اعلام كرد

اعطای نشان هوشا به اسباب بازی های شناختی

اعطای نشان هوشا به اسباب بازی های شناختی

بی دانلود: دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری از اعطای «نشان هوشا» در عرصه اسباب بازی های حوزه شناختی آگاهی داد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا دکتر محمد مهدوی در نشست خبری امروز که در حاشیه دوازدهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی در سالن همایش های بین المللی رازی در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، اظهار داشت: حوزه های اولویت دار فناوری توسط معاونت علمی ریاست جمهوری از راه توسعه زیر ساخت ها و تسهیل در ورود به بازارها مورد حمایت قرار می گیرد.
وی یکی از حوزه های اولویت دار معاونت علمی را علوم شناختی دانست که سند آن ۱۰ سال قبل به تصویب شورایعالی انقلاب فرهنگی رسید و اضافه کرد: ستاد توسعه علوم شناختی تا حالا ۳ دوره را پشت سر گذاشته است که در نسل اول نسبت به هویت بخشی به حوزه علم و فناوری این حوزه بر مبنای سند استراتژیک با تربیت نیروی انسانی اقدام شد و در نسل دوم پژوهش های هدفمند و ایجاد زیر ساخت هایی هچون لابراتوار ملی مغز مورد توجه قرار گرفت.
مهدوی افزود: در نسل سوم این ستاد تلاش می شود با عنایت به نیروی انسانی موجود در کشور، قابلیت های موجود را به اثربخشی محصولات و خدمات تبدیل نماییم و توسعه استانداردها صورت گیرد.
دبیر ستاد توسعه علوم شناختی خاطرنشان کرد: ما در کنار فعالیتهای متداول در حوزه های تربیت نیروی انسانی و توسعه تعاملات بین المللی، به منظور ارائه محصولات و خدمات به بازار حمایت های مالی به شرکت ها در چارچوب خدماتی چون سرمایه بذری ارائه می دهیم.
مهدوی اظهار نمود: در کنار این اقدامات احتیاج به سازماندهی و استانداردسازی داریم؛ ازاین رو نهاد اعتباربخشی با مشارکت دستگاه هایی چون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ستاد علوم شناختی تشکیل شد که ابزارها و اسباب بازی های ساخته شده را مورد ارزیابی قرار می دهد.
وی تصریح کرد: اسباب بازی هایی که دارای شرایط لازم باشند، مشمول دریافت «نشان هوشا» خواهند شد. این نشان نوعی استاندارد اسباب بازی است که در ۳ سطح طلایی، نقره ای و برنز به صاحبان طرح ارائه می شود.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی ریاست جمهوری تصریح کرد: این نشان هم اکنون اختیاری است و به تدریج دریافت این نشان برای سازندگان اسباب بازی الزامی خواهد شد.
مهدوی اضافه کرد: اعطای این نشان محدود به اسباب بازی نمی گردد، بلکه شامل آزمون ها نیز می شود که به تدریج به روند ارزیابی های ما اضافه می شود.
منبع:

1402/10/09
08:14:40
0.0 از 5
254
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود