تولید مواد مؤثره ۴ دارو از طرف یك شركت دانش بنیان

تولید مواد مؤثره ۴ دارو از طرف یك شركت دانش بنیان

بی دانلود: پژوهشگران یكی از شركت های دانش بنیان به دانش فنی تولید ماده موثره داروی درمان دیابت و جلوگیری از سكته قلبی رسیدند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، شهرام اقدامیان، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان از تولید ماده موثره برای تولید داروی جدید در حوزه بیماری دیابت آگاهی داد و اظهار داشت: این ماده مؤثره برای تولید داروی "سیتاگلیپتین" کاربرد دارد که قبل از این وارداتی بود.
اقدامیان، میزان مصرف سالیانه کشور به این ماده مؤثره را ۸ تا ۱۵ تن دانست و افزود: در سال قبل ۴ تن از این ماده را تولید کردیم و در اختیار شرکت های دارویی قرار دادیم و امسال نیز به سبب تولید داخلی، واردات آن ممنوع گردید و شرکت ما توانایی تولید میزان مورد نیاز از این ماده را برای رفع نیاز شرکت های دارویی دارد.
وی، سیتاگلیپتین را دارویی دانست که در کنترل قند خون و مقدار انسولین تولید شده در بدن مؤثر است و اشاره کرد: این دارو نسل جدید داروهای دیابت است.
اقدامیان، ماده موثره برای تولید داروی قلبی "کارودیلول" را از دیگر دستاوردهای این شرکت نام برد و تصریح کرد: این دارو برای جلوگیری از حمله قلبی کمک زیادی به بیمار می کند. این ماده مؤثره نیز قبل از این از خارج کشور وارد می شد؛ اما هم اکنون این شرکت دانش بنیان توانایی رفع نیاز کل کشور به این ماده را دارد.
برمبنای اعلام معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، تولید ماده مؤثره داروی "سیپروهپتادین" از دیگر محصولات تولیدی این شرکت دانش بنیان است و از این ماده در تولید داروی ضد حساسیت و اشتهاآور استفاده می شود. گاباپنتین ماده مؤثره دیگری است که توسط این پژوهشگران تولید می شود. این محصول یک داروی ضد تشنج است که تعداد دفعات تشنج را می کاهد.
منبع:

1399/03/13
23:05:13
5.0 از 5
2575
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود