با صدور بخشنامه ای از سوی دكتر طهرانچی صورت گرفت؛

ابلاغ شیوه نامه جامع نشر كتب علمی دانشگاه آزاد

ابلاغ شیوه نامه جامع نشر كتب علمی دانشگاه آزاد

به گزارش بی دانلود رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بخشنامه ای «شیوه نامه جامع نشر كتب علمی» را ابلاغ نمود.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه «شیوه نامه جامع نشر کتب علمی دانشگاه آزاد اسلامی» را به معاونان، رؤسای مراکز و مدیران سازمان مرکزی و رؤسای استان ها، واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ نمود.
این شیوه نامه که با عنایت به مأموریت تعریف شده در سند اسلامی شدن دانشگاه ها در خصوص انتشار علم و فناوری در خدمت نیازهای جامعه و در جهت اهمیت نشر کتب علمی و بازبینی شیوه نامه انتشار کتاب تدوین شده است، اهدافی ازجمله پاسخگویی به نیازهای علمی و پژوهشی در سطح دانشگاه و کشور، توسعه کیفی و کمی فعالیتهای نشر دانشگاه، گسترش مرزهای دانش و علوم کاربردی و کارآمد مبتنی برنشر مساله محور، کمک به تولید و نشر علم به منظور ارتقا ی سطح فرهنگ و دانش علمی، استفاده بهینه از منابع مالی پژوهشی دانشگاه و اجتناب از نشر بدون تقاضا و یا بدون کاربست و... را دنبال می کند.
ساختار تشکیلاتی، وظایف و اختیارات و چگونگی تشکیل و مصوبات شورای مرکزی انتشارات و اسناد علمی دانشگاه، ساختار تشکیلاتی، وظایف و اختیارات و چگونگی تشکیل و مصوبات شورای انتشارات در معاونت های موضوعی، ساختار تشکیلاتی، وظایف و اختیارات و چگونگی تشکیل و مصوبات شورای انتشارات استان ها و... ازجمله موضوعات مطرح شده در این شیوه نامه است.
در این شیوه نامه به موارد مربوط به شرایط عمومی و تعهدات صاحب اثر، محتوای کتاب و مسئولیت های مترتب بر آن، موارد مربوط به دریافت مجوزهای لازم همچون گرفتن پروانه نشر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دریافت شابک ( شماره استاندارد بین المللی کتاب) و فیپا (فهرست نویسی قبل از انتشار کتاب)، موارد مربوط به چاپ کتاب ازجمله شمارگان انتشارکتاب چاپی (کاغذی)، تجدید چاپ، انصراف ناشر و یا ناشران قبلی از چاپ کتاب، موارد مربوط به تأسیس فروشگاه کتاب، برگزاری نمایشگاه کتاب و شرکت در نمایشگاه کتاب، جایزه‌ی انتشار کتاب توسط ناشران بین المللی و کتاب های برگزیده در جشنواره های معتبر ملی و بین المللی کتاب، انتخاب کتاب سال دانشگاه آزاد اسلامی و... به تفصیل اشاره شده است.
هزینه‌ی تصنیف، تالیف، ترجمه، تصحیح، گردآوری، نقد و غیره از راه بستن قرارداد میان ناشر و صاحب اثر، حق الزحمه داوری کتاب ها، هزینه های آماده سازی، نشر و انتشارکتاب، حق الزحمه حضور در جلسات و... با نظر مراجع تصمیم گیری از محل بودجه پژوهشی و طبق جداول قیدشده در این شیوه نامه، قابل پرداخت می باشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، متن کامل شیوه نامه جامع نشر کتب علمی دانشگاه در اختیار واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه قرار گرفته است.1399/03/17
13:47:44
5.0 از 5
2656
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , فروش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود