بررسی رخدادهای لرزه ای در هفته گذشته؛

ادامه دار بودن فوج لرزه های زلزله ۵ ایلام

ادامه دار بودن فوج لرزه های زلزله ۵ ایلام

به گزارش بی دانلود در هفته گذشته صالح آباد استان ایلام زلزله ای به بزرگای ۵ را تجربه نمود و پس لرزه های این زمین لرزه همچنان ادامه دارد؛ ضمن آنكه در خنج استان قزوین زلزله ای به بزرگای ۴.۷ به ثبت رسید.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، در روز ۱۴ خرداد زمین لرزه ای به بزرگای ۵ در صالح آباد استان ایلام رخ داد. به اعتقاد محققان این حوزه، بررسی نقشه گسل های موجود نشان داده است گسل پیشانی کوهستان در مجاورت نقطه رومرکز زلزله امتداد دارد و احتمال جنبائی این گسل یا قطعه ای از آن باعث رخداد زلزله این منطقه شده است.


علاوه بر آن در خنج استان فارس زلزله ای به بزرگای ۴.۷ رخ داد و بوئین زهرا استان قزوین با زمین لرزه ای به بزرگای ۳.۲ لرزید. جزئیات زلزله های هفته گذشته به این شرح است:
یکشنبه ۱۱ خرداد
محمله استان فارس با زمین لرزه ای به بزرگای ۳.۶ در عمق پنج کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۸ کیلومتری محمله، ۲۲ کیلومتری خنج و ۲۹ کیلومتری علامرودشت این استان بوده است.
دوشنبه ۱۲ خراد
در ارجمندی استان تهران زلزله ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۱۰ کیلومتری و در فاصله ۱۷ کیلومتری ارجمند در شهرستان فیروزکوه استان تهران به وقوع پیوست.
خنج استان فارس زلزله ای به بزرگای ۴.۷ را تجربه نمود و عمق این زمین لرزه در ۹ کیلومتری و کانون آن در ۲۰ کیلومتری خنج، ۲۷ کیلومتری محمله و ۳۴ کیلومتری علامرودشت این استان بوده است.
سه شنبه ۱۳ خرداد
الشتر استان لرستان زلزله ای به بزرگای سه در عمق شش کیلومتری را تجربه نمود و کانون آن در ۱۱ کیلومتری الشتر، ۱۴ کیلومتری فیروز آباد و ۳۰ کیلومتری سراب دوره این استان گزارش شد.
در خانه زنیان استان فارس زلزله ۲.۶، پاریز استان کرمان زلزله ۲.۷، دماوند استان تهران زلزله ۲.۹، رازمیان استان قزوین زلزله ۲.۸ و مسجد سلیمان استان خوزستان زلزله ۲.۶ به ثبت رسید.
در عنبرآباد استان کرمان زلزله ای به بزرگای ۳.۶ در عمق ۱۸ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۳۶ کیلومتری عنبرآباد، ۳۹ کیلومتری فاریاب و ۴۴ کیلومتری جیرفت این استان بوده است.
چهارشنبه ۱۴ خرداد
در دماوند استان تهران زلزله ۲.۵، نودان استان فارس زلزله ۲.۵ به ثبت رسید.
صالح آباد استان ایلام با زمین لرزه ای به بزرگای پنج در عمق ۱۱ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۹ کیلومتری صالح آباد، ۳۴ کیلومتری چوار و ۴۱ کیلومتری ایلام این استان گزارش شد. سه زلزله ۲.۸، ۲.۹، ۳.۵ در عمق ۱۰ کیلومتری، سه در عمق ۹ کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه ای این منطقه است.
تسوج استان آذربایجان شرقی زلزله ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۱۴ کیلومتری را تجربه نمود و کانون آن در ۱۰ کیلومتری تسوج، ۱۵ کیلومتری کشک سرای و ۲۳ کیلومتری شرفخانه این استان بوده است.
در نرماشیر استان کرمان زلزله ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۹ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۱۷ کیلومتری نرماشیر، ۱۹ کیلومتری نظام شهر و ۲۵ کیلومتری فهرج این استان بوده است.
مسجد سلیمان استان خوزستان زلزله ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۱۰ کیلومتری را تجربه نمود و کانون آن در ۲۵ کیلومتری مسجد سلیمان، ۳۳ کیلومتری ایذه و ۴۱ کیلومتری قلعه تل این استان گزارش شد.
آوج استان قزوین با زمین لرزه ای به بزرگای سه در عمق هفت کیلومتری لرزید و کانون آن در ۳۲ کیلومتری آوج، ۳۴ کیلومتری دانسفهان و ۳۶ کیلومتری آبگرم این استان بوده است.
پنج‎شنبه ۱۵ خرداد
در صالح آباد استان ایلام پس از چهار زلزله ۲.۶ زلزله دیگری با بزرگای ۳.۲ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد. زلزله ۳.۷ در عمق ۱۰ کیلومتری، ۳.۴ در عمق ۸ کیلومتری، سه زلزله ۲.۷، ۳.۹ در عمق ۱۱ کیلومتری، ۲.۸، ۲.۵، از دیگر رخدادهای لرزه ای این منطقه است.
در مهران استان ایلام زلزله ۲.۸، گنبدکاووس استان گلستان زلزله ۲.۷، نهاوند استان همدان زلزله ۲.۵ و چوار استان ایلام زلزله ۲.۶ رخ داد.
ازگله استان کرمانشاه با زلزله ای به بزرگای ۳.۵ در عمق ۱۲ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۲۶ کیلومتری ازگله، ۳۷ کیلومتری قصر شیرین و ۵۱ کیلومتری سرپل ذهاب این استان گزارش شد.
در اردکان استان فارس زلزله ای به بزرگای ۳.۵ در عمق شش کیلومتری به ثبت رسید و کانون آن در ۱۹ کیلومتری اردکان، ۲۹ کیلومتری مصیری و ۲۹ کیلومتری نورآباد این استان بوده است.
زلزله ۳.۲ در بوئین زهرا استان قزوین از دیگر رخدادهای مهم روز ۱۵ خرداد بود که در عمق ۱۰ کیلومتری و در ۱۷ کیلومتری بوئین زهرا استان قزوین، ۲۳ کیلومتری اشتهارد استان البرز و ۳۸ کیلومتری رازقان استان مرکزی به ثبت رسید.
جمعه ۱۶ خرداد
در ارکواز استان ایلام زلزله ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد و کانون آن در۱۹ کیلومتری ارکواز، ۳۱ کیلومتری میمه و ۳۶ کیلومتری پهله این استان بوده است.
منبع:

1399/03/17
23:04:43
5.0 از 5
2923
تگهای خبر: محقق , هارد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود