ایجاد دبیرخانه توسعه زنجیره ارزش مواد برای پیشگیری از خام فروشی

ایجاد دبیرخانه توسعه زنجیره ارزش مواد برای پیشگیری از خام فروشی

به گزارش بی دانلود، دبیرخانه توسعه زنجیره ارزش مواد (Mat-Chain) به همت ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته در دانشگاه علم و صنعت ایران آغاز به کار کرد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی ستاد توسعه فناوری مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، دبیرخانه توسعه زنجیره ارزش مواد (Mat-Chain) به همت ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته در دانشگاه علم و صنعت ایران آغاز به کار کرد.
این دبیرخانه به منظور تکمیل و توسعه زنجیره ارزش محصولات دارای پتانسیل اقتصادی در کشور می خواهد با برگزاری رویدادها و برنامه های ملی و همرسانی بازیگران اصلی فناوری کشور، شامل دانشگاهیان، دانش بنیان ها، صنایع، نهادهای دولتی و سرمایه گذاران، اهداف خویش را محقق سازد.
دکتر میلانی دبیر ستاد توسعه فناوری مواد و ساخت پیشرفته ضمن اشاره به شروع به کار این دبیرخانه اظهار داشت: ایران از منابع خدادادی طبیعی بسیاری برخوردار می باشد اما هم اکنون بخش اعظم مواد استخراج شده به صورت خام یا نیمه خام درحال صادرات است. قابل توجه است که تحریم ها اثر بیشتری بر فروش محصولات خام دارند و با تبدیل آنها به موارد پرارزش تر علاوه بر تولید ثروت بیشتر از مقدار ثابت استخراج میتوان به صورت موثرتری تحریم ها را بی اثر کرده و صادرات دانش بنیان را گسترش داد.
او همینطور تصریح کرد: ما به دلیل شرایط استراتژیک جغرافیایی و دسترسی ساده به برخی منابع فرصت های بخصوصی داریم. با استفاده از این فرصت ها و تبدیل محصولاتی مانند فرآورده های پتروشیمی، صنایع فولادی و مواد معدنی به محصولاتی با ارزش افزوده بیشتر و توسعه صنایع پایین دست این محصولات، میتوان علاوه بر اشتغال زایی سبب ارزآوری بیشتر برای کشور شد.
منبع:

1403/04/09
12:04:16
0.0 از 5
140
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود