در سال گذشته انجام شد

صدور 95 گواهینامه نانومقیاس برای محصولات فناورانه

صدور 95 گواهینامه نانومقیاس برای محصولات فناورانه

بی دانلود: واحد ارزیابی محصولات فناوری نانو در سال قبل تعداد 95 گواهینامه نانومقیاس و 72 گواهینامه آزمایشی برای محصولات فناورانه در رابطه با این حوزه صادر كرده است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، واحد ارزیابی محصولات فناوری نانو باهدف ایجاد شفافیت بازار و افزایش اعتماد مصرف کنندگان به محصولات فناوری نانو، با حمایت های ستاد ویژه توسعه فناوری نانو شکل گرفت و ماموریت آن ارزیابی محصولات، نظارت بر ثبات مقیاس و خواص و اعطای گواهینامه نانومقیاس به محصولات مورد تأیید است.
بررسی عملکرد این واحد نشان میدهد که در سال ۱۳۹۸ تعداد ۳۸۵ درخواست بررسی محصول به واحد ارزیابی محصولات فناوری نانو ارجاع شد که از این درخواست ها، ۸۳ مورد جهت تکمیل مستندات فنی با بهره گیری از گرنت شبکه آزمایشگاهی پذیرش مشروط شده و تعداد ۲۲۹ محصول به سبب ارائه مستندات فنی اولیه قابل قبول جهت اثبات ادعا پذیرش شده و به مرحله بعد راه یافتند.
تعداد ۷۳ مورد از محصولات هم به سبب عدم ارائه حداقل مستندات فنی در خصوص اثبات ارتباط با فناوری نانو یا انصراف شرکت مورد پذیرش قرار نگرفتند.
از میان محصولات پذیرش شده در سال ۱۳۹۸، بعد از بازدید و نمونه برداری از خط تولید، انجام آزمون های مقیاس و کارایی و بررسی نتایج در واحد، تعداد ۷۷ محصول موفق به دریافت گواهینامه نانومقیاس و ۵۰ محصول موفق به دریافت گواهینامه آزمایشی شدند.
ارزیابی برخی از محصولات از اواخر سال ۱۳۹۷ شروع شده بود که در سال ۱۳۹۸ به پایان رسید. از ین جهت، تعداد ۱۸ گواهینامه نانومقیاس و ۲۲ گواهینامه آزمایشی نیز به آمار سال ۱۳۹۸ افزوده شد. در مجموع، ۹۵ گواهینامه نانومقیاس و ۷۲ گواهینامه آزمایشی در این سال صادر شد.
بررسی ۹ محصول نیز به دلایلی نظیر عدم امکان تولید محصول، عدم هماهنگی جهت بازدید و انصراف شرکت از ادامه پروسه ارزیابی متوقف شده است.
به گزارش ستاد نانو فعالیت این واحد در سال ۱۳۹۸ به شرح زیر است:


منبع:

1399/03/27
14:09:43
5.0 از 5
2534
تگهای خبر: تولید , فناوری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود