خودروی مورد نظر را با سامانه دانش بنیان ردیابی كنید

خودروی مورد نظر را با سامانه دانش بنیان ردیابی كنید

به گزارش بی دانلود یكی از شركت های فناور مستقر در پارك علم و فناوری دانشگاه تهران ردیاب هوشمند خودرو را به بازار عرضه نموده است كه قادر به عرضه اطلاعاتی چون میزان سرعت، مصرف سوخت و محدوده های عبور و مرور خودرو در موقعیت های تعیین شده است.


یوسف عیاضی، مجری طرح در گفت و گو با ایسنا "ردیاب هوشمند خودرو" را از محصولات دانش بنیان این شرکت دانست و اظهار داشت: ردیاب خودرو دستگاهی است که کاربران می توانند در هر زمان و هر مکان خودروی خویش را تحت نظر داشته باشند.
وی این محصول را بخشی از سامانه مدیریت حمل و نقل ناوگان این شرکت توصیف کرد و افزود: سامانه مدیریت حمل و نقل این شرکت مبتنی بر یک سخت افزار و یک نرم افزار است که بخش سخت افزاری آن یک دستگاه الکترونیکی کوچک است که بر روی ماشین نصب می شود و می تواند اطلاعات مکانی خودرو را کاملا در اختیار کاربر، صاحب وسیله نقلیه یا مدیر ناوگان قرار دهد.
عیاضی افزود: با قرار گرفتن اطلاعات مربوط به خودرو از راه دستگاه الکترونیکی کوچک، این اطلاعات به وسیله پورت OBD به ICU (کامپیوتر ماشین) خودرو متصل می شود و از این طریق می توان اطلاعات فنی خودرو از قبیل مصرف سوخت و سرعت مجاز و غیرمجاز خودرو را رصد کرد، ضمن آنکه می توان با تعریف محدوده ای که خودرو می تواند به آن وارد یا بیرون برود، عبور خودرو را پایش کرد و به کاربر اخطار دهد.
مجری طرح، پشتیبانی ۲۴ ساعته از محصول را از مهمترین مزیت های این سامانه نام برد و خاطرنشان کرد: در این پروژه با بررسی تکنولوژی های مختلف، نسبت به طراحی و ساخت یک دستگاه ردیاب اقدام کردیم که با سامانه های حمل و نقل ایرانی سازگار باشد و بر این اساس درحال حاضر این محصول وارد مرحله تجاری سازی شده و به تولید انبوه رسیده است.
عیاضی افزود: این محصول با استفاده از سیگنال های GPS موقعیت خودرو را با دقتی کمتر از ۲.۵ متر در اختیار کاربر قرار می دهد، این دستگاه این توانایی را دارد که اگر در جایی سیگنال های تلفن همراه و اینترنت وجود نداشته باشد، می تواند اطلاعات را در خود ذخیره کند و به محض دسترسی به اینترنت، اطلاعات خویش را به کاربر ارسال نماید.
به قول این محقق، این محصول برای خودرو های سبک، سنگین، موتورسیکلت و هر وسیله نقلیه متحرک قابل استفاده می باشد، ضمن آنکه خودرو های شخصی، آژانس های کرایه اتومبیل، تاکسی تلفنی ها، مدارس و ادارات می توانند از مزایای این محصول بهره مند شوند.
وی با اشاره به کاربردهای این سیستم در ناوگان ها و شرکت های حمل و نقل، اظهار داشت: برای این شرکت ها بسیار اهمیت دارد که گزارش های ارسالی شان به صورت اتوماتیک و بدون دخالت دست و انسان تهیه شود تا خطای انسانی و عمدی کاهش یابد؛ ما با استفاده از این سیستم می توانیم به صورت اتوماتیک و بر مبنای خواسته کاربر این گزارش را از راه وبسایت شرکت عرضه دهیم.1399/03/28
12:38:09
5.0 از 5
2601
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود