ضدعفونی كننده های نانویی برای صنعت دام و طیور با قابلیت دفع انواع آلاینده ها

ضدعفونی كننده های نانویی برای صنعت دام و طیور با قابلیت دفع انواع آلاینده ها

بی دانلود: تعدادی از محققان در یكی از شركت های فناور نسبت به تولید مواد ضدعفونی كننده با بهره گیری از نانو مواد اقدام نموده اند كه این مواد می توانند هر نوع عوامل بیماری زا در صنعت دام و طیور را از بین ببرند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، یکی از شرکت های فناور با بهره گیری از فناوری نانو، ضدعفونی کننده سطوح محوطه نگهداری دام و طیور را تولید و با اسامی تجاری نانونیپ WD، نانونیپ LD و نانونیپ HD به بازار عرضه نموده است.
ضد عفونی کننده بسیار قوی این شرکت (نانونیپ HD) بواسطه داشتن میزان بسیار بالای نانو ذرات نقره توانایی از بین بردن میکروارگانیسم های مختلف را دارد. این محصول در مناطقی که از لحاظ آلودگی در شرایط بسیار حاد قرار دارند و عاری بودن از هر نوع آلودگی میکروبی بسیار برای آنها حائز اهمیت می باشد، قابل استفاده بوده و می توان آنرا حتی در بیمارستان ها، اتاق عمل، مزارع پرورش دام و طیور و کشتارگاه ها بهره برد.
این محصول با غلظت ۰٫۵ درصد به میزان ۱۰۰ سی سی به ازای هر متر مربع از سطح اسپری می شود. همین طور بمنظور کاهش بار آلودگی هوا در مزارع پرورش طیور، یک لیتر از محلول رقیق سازی شده ۰٫۵ درصد این محصول در ۱۰۰ متر مکعب از فضا اسپری می شود. بمنظور تسهیل در اجرا می توان از سیستم های مه پاش نیز بهره برد.
ضدعفونی کننده عمومی (نانونیپ LD) بمنظور ضد عفونی کردن سطوح، وسایل، تجهیزات، بستر و پوشال، محوطه، کامیون ها، حوضچه های ورودی و غیره و در مناطقی که بار میکروبی بالایی ندارند، با غلظت یک درصد (۱ لیتر در ۹۹ لیتر آب) و در صورت آلودگی شدید با غلظت ۲ درصد (۲ لیتر در ۹۸ لیتر آب) مورد استفاده قرار می گیرد. نانونیپ WD می تواند بواسطه داشتن اثر کاتالیزوری مبادرت به از بین بردن زیست فیلم ها از محیط کند.
این شرکت همین طور در امتداد ارائه خدمات تخصصی و مشاوره در زمینه فناوری نانو با اعتقاد به اهمیت تحقیقات و ضرورت توسعه مبادرت به راه اندازی بخش تحقیق و توسعه (R&D) کرده است. این شرکت با تولید نانو ذرات نقره با برند تجاری نانونیپ فعالیت خودرا گسترش داده و بطور مستمر در عرصه صنعت نانوی کشور و همین طور حوزه بهداشت با بهره بردن از کارشناسان مختلفی در زمینه دامپزشکی، کشاورزی، پزشکی، داروسازی، شیمی، میکروبیولوژی، نساجی و غیره در شرکت و همین طور همکاری و مشاوره اساتید برجسته دانشگاه ها و مراکز معتبر علمی همیشه تلاش نموده با ارائه محصولات جدید و با کیفیت و همین طور با قابلیت های متفاوت، در جهت توسعه فناوری نانو گام بردارد.
منبع:

1399/04/03
15:02:31
5.0 از 5
2663
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود