اختراع نمایشگر لمسی اسپری شونده! بعلاوه فیلم

اختراع نمایشگر لمسی اسپری شونده! بعلاوه فیلم

پژوهشگران بوسیله تلفیقی از تكنیك های چاپ سه بعدی و فناوری الكترونیكی قابل اسپری، نوع جدیدی از صفحه نمایش لمسی موسوم به ˮProtoSprayˮ را ابداع نموده اند كه تقریباً می تواند به هر شكلی درآید.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، محققان با ترکیب تکنیک های چاپ سه بعدی و فناوری الکترونیکی قابل اسپری، نوع جدیدی از نمایشگرهای لمسی به نام "ProtoSpray" را اختراع کرده اند که می توان آنرا روی هر سطحی اسپری کرد و از آن نمایشگر لمسی ساخت.
در ویدئوی انتهای خبر می توان نخستین نمونه از این نمایشگر لمسی قابل اسپری را روی یک مکعب، یک شکل نیم کره و یک لوله خمیده و نامنظم مشاهده کرد که انعطاف پذیری این پروسه جدید را نشان میدهد.
تیم سازنده این نمایشگر لمسی اسپری شونده از دانشگاه "بریستول" امیدوار است که این فناوری، مخترعان و تولید کنندگان را ترغیب به ایجاد اشیاء تعاملی به هر شکل و اندازه ای کند.
این فناوری روی یک بستر چاپ سه بعدی شده، الکترودهای به هم پیوسته در یک طرح از پیش تعیین شده و یک لایه بطور مساوی توزیع شده از جوهر الکترولومینسنت(EL) در iv تنظیمات مورد نیاز قابل ترکیب و تحقق است. پژوهشگران می گویند ایده این است که تولید نمایشگرها همانند تولید پلاستیک یا رنگ ها شود.


محصولات نهایی با اعمال بار الکتریکی روشن می شوند و همین طور می توانند به ورودی های لمسی ساده پاسخ دهند. از آنها می توان برای انجام هر کاری از باز کردن درب ها تا راهنمایی بازدیدکنندگان از موزه بهره برد.
"اولی هانتون" محقق دانشگاه بریستول و نویسنده مسئول این مطالعه می گوید: ما نمایشگرها را از حالت دو بعدی و مستطیل شکل درآورده ایم و فرآیندی را ابداع کرده ایم که مردم بتوانند اشیاء تعاملی را به هر شکل دلخواه خود ایجاد کنند. این پروسه بسیار قابل دسترس است و به کاربران این امکان را می دهد تا اشیایی را با پلاستیک رسانا و رنگ الکترولومینسنت، حتی اگر در این مواد تخصصی ندارند، ایجاد کنند.


هنوز جای زیادی برای پیشرفت در این فناوری وجود دارد. مثلا گام بعدی ممکنست ساختن دستگاهی باشد که بتواند شیء اصلی و جوهر اسپری را در یک پروسه ترکیب کند که این کار، این فناوری را جهت استفاده تجاری حتی کارآمدتر و مناسب تر می کند.
"هانتون" می افزاید: با بهره گیری از چاپ سه بعدی پلاستیک و پاشش موادی که هنگام اعمال الکتریسیته روشن شوند، ما می توانیم اشیایی به هر شکل دلخواه تولید نماییم که بتوانند اطلاعات را نمایش دهند و لمس را تشخیص دهند. چشم انداز ما این است که این نوع نمایشگر را به یک وسیله مورد استفاده رایج مانند جوهر و رنگ تبدیل نماییم.


این مطالعه اخیرا در کنفرانس ACM در مورد عوامل انسانی در سیستم های محاسباتی(CHI) ارائه شده است.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1399/04/10
23:30:04
5.0 از 5
2979
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود