با تلاش ناسا؛

عطر فضا به فروش می رسد!

عطر فضا به فروش می رسد!

بی دانلود: ناسا موفق شده عطری با بوی فضا عرضه نماید و به زودی فضانوردان خودرا با این عطر آموزش خواهد داد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، ناسا می خواهد با کمک عطر فضا نسبت به آموزش فضانوردان خود اقدام نماید تا بتواند قبل از پرتاب فضانوردان به مدار، آنها را بهتر آموزش دهد. بدین ترتیب، فضانوردان می توانند رایحه ای از کیهان را استشمام کنند و با ورود به فضا، با محیط اطراف بیگانه نباشند.
شیمیدانان ناسا طی یک دهه، عطری را ساختند که بوی فضا از آن استشمام می شود و فضانوردان می توانند قبل از ترک کردن زمین با بوی فضا آشنا گردند. حالا، ناسا موفق شده است تا این فرمول را در عطر موسوم به "او دو اسپیس" (Eau de Space) جای دهد.
گروه پژوهشی این پروژه، برای ساخت عطر فضایی، از تجربیات فضانوردان ناسا بهره برد و رایحه نهایی را تلفیقی از بوی استیک خشک شده، تمشک و عرق نیشکر یافت. بااینکه ممکنست این رایحه، عجیب به نظر برسد اما بگفته پژوهشگران، اگر بو را دوست داشته باشید، می توانید از آن با اطمینان استفاده کنید.
"استیو پیرس" (Steve Pearce)، شیمیدانی که از سال ۲۰۰۸ با ناسا طرف قرارداد است تا عطر فضا را تولید نماید، از فضانوردان خواست تا تجربه خودرا در مورد بوی فضا بیان کنند.
ناسا امیدوار است که استشمام بوی فضا، به فضانوردان کمک نماید تا ماموریت خودرا آسان تر انجام دهند و با ورود به فضا، غافلگیر نشوند.


"تونی آنتونلی" (Tony Antonelli)، فضانورد بازنشسته ناسا هنوز اولین ورود خود به فضا را به خاطر دارد. آنتونلی اظهار داشت: من بعد از یک دهه آموزش، کاملا گیج شده بودم برای اینکه کسی قبل از آن در مورد بوها چیزی به من نگفته بود. بوی فضا قوی و منحصر به فرد بود و من تا به آن روز روی زمین، چنین بویی را استشمام نکرده بودم. من بویی را استشمام کردم که نمی دانستم چگونه آنرا توصیف کنم.
قیمت هر شیشه از این عطر، ۲۹ دلار تعیین شده و علاقمندان می توانند برای خرید آن، به سایت "Kickstarter" مراجعه کنند. هنوز برنامه ای برای تولید انبوه این عطر وجود ندارد.
منبع:

1399/04/13
22:35:18
5.0 از 5
2632
تگهای خبر: پروژه , تولید , سایت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
beedownload بی دانلود