یك استارتاپ فناوری خودران به دنبال خودكار كردن فعالیت ماهواره ها

یك استارتاپ فناوری خودران به دنبال خودكار كردن فعالیت ماهواره ها

یك استارتاپ مجارستانی فعال در زمینه فناوری خودران تصمیم دارد تا از فناوری خود برای فعالیت ماهواره های خودكار استفاده نماید.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از تک کرانچ، شرکت استارتاپی موسوم به "ای ال موتیو"(AImotive) که در مجارستان قرار دارد، در حال استفاده از فناوری خود در صنعت متفاوتی است. این استارتاپ می خواهد با ارائه ماهواره های خودکار، به حوزه صنایع فضایی وارد شود.
ای ال موتیو، همکاری خودرا با شرکت "C3S" آغاز نموده است که در زمینه ساخت ماهواره و فناوری های فضایی فعالیت دارد تا یک پلت فرم سخت افزاری را برای اجرای کارهای هوش مصنوعی روی ماهواره ها توسعه دهد.
C3S، این سخت افزار را جهت استفاده در ماهواره ها بهینه خواهدنمود که شرایط عملکرد آنها، به شرایط عملکرد خودرو های خودران در جاده ها شباهت دارد اما این کار را با الزامات دقیق تری از نظر مدیریت انرژی و خطرات محیطی انجام خواهد داد.
هدف از همکاری این دو شرکت، به کارگیری فناوری ای ال موتیو روی ماهواره هایی است که انتظار می رود در نیمه دوم سال آینده در مدار زمین فعال شوند.
کاربرد شبکه های عصبی آنبرد می تواند باتوجه به شرکت های آنها متفاوت باشد و کاربردهای گوناگونی همچون مخابرات، تصویربرداری از زمین، ماهواره های خودکار و حفاری فضایی را شامل شود.
بااینکه بیشتر ماهواره های کنونی به صورت خودکار عمل می کنند اما به کارگیری هوش مصنوعی آنبرد می تواند امکان فعالیت خودکار را هنگام انجام دادن وظایفی مانند تصویربرداری از یک نقطه خاص افزایش دهد.
پردازش داده های گردآوری شده توسط ماهواره ها هم اکنون، بیشتر با انتقال دیتای خام به ایستگاه های زمینی صورت می گیرد. پروسه گردآوری داده ها، پردازش و ارسال باردیگر آنها می تواند بسیار زمان بر باشد؛ بنا بر این ای ال موتیو تصمیم گرفته تا این مشکل را برطرف کند.
فناوری ای ال موتیو می تواند پردازش داده ها را روی ماهواره و به محض گردآوری داده ها انجام دهد تا زمان کمتری صرف پروسه پردازش شود.1399/04/18
13:38:27
5.0 از 5
2359
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
beedownload بی دانلود